چند هزار نفر با شرکت در مراسم به خاکسپاری مهسا امینی، شعار "مرگ بر دیکتاتور" را سر دادند

شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۶

چند هزار نفر در مراسم به خاکسپاری مهسا امینی در شهرستان سقز کردستان، در غرب ایران گردهم آمده و شعار "مرگ بر دیکتاتور" می‌دهند. تصاویر منتشر شده صف طولانی موترهایی را نشان می‌دهد که برای شرکت در مراسم خاکسپاری پیکر مهسا امینی در حال حرکت به سوی آرامگاه سقز هستند.

براساس گزارش‌ها، نیروهای امنیتی ایران برای جلوگیری از حضور گسترده‌تر مردم در تدفین پیکر مهسا امینی، مانع ورود موترهای شهروندان دیگر شهرستان‌های کردستان به سقز شده‌اند.

پدر و مادر ابراهیم لطف‌اللهی، دانشجویی که در سال ۱۳۸۶ خورشیدی در بازداشتگاه استخبارات ایران جان باخت، نیز در مراسم تدفین خانم امینی شرکت کرده‌اند. آنها پلاکاردی را بر دست گرفته‌اند که روی آن نوشته شده است: "ژینا را مانند ابراهیم کشتید. انتقام‌شان را می‌گیریم."

براساس گزارش‌ها ماموران دولتی برای به خاکسپاری سریع مهسا امینی عجله دارند اما خانواده او در برابر ماموران دولتی مقاومت می‌کنند.

مرگ مهسا امینی، دختر ایرانی که به‌دلیل شیوه پوششش توسط ماموران گشت ارشاد بازداشت شده بود، واکنش‌های زیادی برانگیخته است.

نماینده ویژه امریکا در امور ایران، مرگ او را "وحشتناک" خوانده و رئیس پارلمان ناروی ابراز امیدواری کرده که "روزی مردم ایران از شر افراط‌گرایان رهایی یابند".

دیده‌بان حقوق بشر جان باختن مهسا امینی را «ظالمانه» خواند و نوشت: مقام‌های ایرانی باید قانون حجاب اجباری را لغو و قوانین دیگری که زنان را از استقلال و حقوقشان محروم می‌کند، حذف یا اصلاح کنند.

جهان‌نما
خبرها
کلکین

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید