اتحادیه اروپا مرگ مهسا امینی در بازداشت پولیس را غیرقابل قبول خواند

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۸

اتحادیه اروپا در واکنش به مرگ مهسا امینی، دختر ۲۲ ساله ایرانی، در بازداشت پولیس ایران گفت که آنچه بر او اتفاق افتاده، غیرقابل قبول است.

این اتحادیه از مقامات این کشور خواسته است که عاملان مرگ مهسا را مورد تعقیب و پاسخگویی قرار دهند.

کشته شدن مهسا امینی به دست نیروهای گشت ارشاد اسلامی که سازمانی شبیه امر بالمعروف طالبان در افغانستان است، موجی از اعتراضات عمومی را در شهرهای مختلف ایران به راه انداخته است. معترضان علیه جمهوری اسلامی و شخص علی خامنه‌ای، رهبر ایران شعار داده اند.

اتحادیه اروپا از جمهوری اسلامی خواسته است تا «حقوق اساسی شهروندان خود را رعایت کند و از هر نوع رفتار سوء با افراد تحت بازداشت خودداری ورزد.»

مقامات ایرانی، به خصوص پولیس موضوع مرگ مهسا در اثر ضربات باطوم برسر وی را رد کرده اند و مسئولیت این حادثه را به عهده نمی‌گیرند.

فرمانده پولیس تهران، با تکذیب هر گونه تخلف، گفت که «اتهامات ناجوانمردانه» علیه پولیس ایران مطرح شده است. او افزود که مهسا امینی آسیب جسمی ندیده است و پولیس «هر کاری» برای زنده ماندن او انجام داده است.

اما، تصاویر اختصاصی از سی‌تی‌اسکن مهسا امینی که از سوی یک گروه هکری در اختیار ایران‌اینترنشنال قرار گرفته است، نشانگر شکستگی جمجمه در سمت راست سر او در اثر عوارض ناشی از ضربه مستقیم به جمجمه است. این تصاویر همچنین نشانگر وجود ترشحات و خون در ریه اوست.

به گفته پزشکان، تجمع مایعات در ریه، ناشی از ورود به کما در پی ضربه سنگین به سر اوست.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
دیدگاه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید