ادامه واکنش‌ها به "قتل" مهسا امینی؛ از داریوش و ابی تا آنتونی بلینکن

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۶/۲۹

همزمان با ادامه اعتراض‌های سراسری در ایران، "قتل مهسا امینی به دست پولیس مذهبی جمهوری اسلامی" واکنش جهانی را برانگیخته است.

وزیر امور خارجه امریکا از دولت ایران خواست از آزار و اذیت سیستماتیک زنان دست بردارد و به معترضان اجازه دهد تا تظاهرات مسالمت‌آمیز خود را برگزار کنند.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه امریکا، نیز گفت حکومت ایران باید به صدای معترضان "گوش دهد نه اینکه به آنها شلیک کند" و افزود: "زنان ایرانی نباید به خاطر نحوه لباس پوشیدن‌شان دستگیر شوند، چه رسد به ضرب‌وجرح وحشیانه."

اظهارات مقام‌های امریکایی در حالی منتشر شد که ابراهیم رئیسی به عنوان نماینده جمهوری‌ اسلامی ایران با هیاتی همراه به نیویورک رفته تا در هفتادوهفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد شرکت کند.

این در حالی است که ایرانیان مقیم امریکا قرار است در اعتراض به ورود او و حمایت از ‌تجمعات سراسری در مقابل این سازمان دیدار کنند، از جمله ابراهیم حامدی معروف به "ابی"، خواننده مشهور ایرانی، که در اینستاگرام خود گفت روز چهارشنبه به آنجا خواهد رفت تا همبستگی خود را با ایرانیان ابراز کند.

داریوش اقبالی، خواننده پاپ نیز در کنسرت خود همبستگی را تنها راه مقابله با حکومت عنوان کرد و گفت اگر همه ایرانیان هم‌زمان به پا نخیزند، رژیم سرکوب‌های خود ادامه خواهد داد.

خبرها
خبرها
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید