وزیر خارجه پاکستان و تام وست درباره افغانستان گفتگو کردند

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۳۰

وزارت خارجه پاکستان می‌گوید که بلاول بوتو زرداری در دیدارش با تام وست، نماینده ویژه امریکا برای افغانستان بر تداوم تعامل بین‌المللی با حکومت طالبان تاکید کرده است.

آقای وست اما در این دیدار از نقض آزادی‌های اساسی افغان‌ها توسط طالبان «نگرانی عمیق» ابراز کرده است.

بر اساس بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه از سوی وزارت خارجه پاکستان منتشر شد، آقای زرداری در گفتگو با تام وست، در نیویورک گفته است که «افغانستان صلح‌آمیز، باثبات و مرفه برای پاکستان اولویت دارد.»

در بیانیه آمده است که وزیر امور خارجه پاکستان بر تلاش‌های تسهیل‌کننده پاکستان در ایجاد اجماع منطقه‌ای از جمله از طریق سازوکار ترویکای گسترش‌یافته تأکید کرده است. دو طرف درباره ارایه کمک‌های بشردوستانه به افغانستان نیز تاکید کرده اند.

وزیر خارجه پاکستان در این دیدار گفته است که عدم رسیدگی به مسائل بشری و فقر در افغانستان می‌تواند منجر به مهاجرت دسته‌جمعی پناهجویان شود.

در همین حال، تام وست، نماینده ویژه امریکا برای افغانستان در صفحه توییترش نوشته است که در دیدار با وزیر خارجه پاکستان درباره تلاش‌های مشترک برای رسیدگی به بحران بشری در افغانستان گفتگو کرده است.

آقای وست می‌افزاید که در این دیدار نگرانی عمیق خود از نقض حقوق و آزادی‌های اساسی شهروندان افغانستان را به وزیر خارجه پاکستان ابراز کرده است.

نماینده ویژه امریکا همچنین گفته است که طالبان به تعهدات خود درباره پناه ندادن به گروه‌های تروریستی وفادار بمانند.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

گفت‌وگوی ویژه
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید