والی طالبان در بلخ از مردم خواست به «تروریست‌ها» پناه ندهند اما از «امارت» حمایت کنند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۳۱

والی طالبان در بلخ از مردم خواست که به «تروریست‌ها» پناه ندهند و از حکومت این گروه حمایت کنند. قدرت‌الله ابوحمزه در دیدار با باشند‌گان ناحیه ده و یازده مزارشریف هشدار داد که اگر کسی به تروریست‌ها پناه دهد، صاحبخانه و رئیس ناحیه بازداشت و منزل او از سوی طالبان ضبط خواهد شد.

والی طالبان در دیدار با باشندگان ناحیه دهم و یازدهم شهر مزار شریف تاکید کرده است که مسئولان امنیتي این گروه شب و روز تلاش می‌کنند امنیت را در این شهر تامین کنند.

او گفته است طالبان کسانی را که برای مردم مشکل ایجاد می‌کند، سرکوب خواهد کرد.

در سال‌های اخیر و همچنین در یک سال گذشته طالبان گفتند که شماری از افراد داعش را که در خانه‌ها پناه گرفته بودند، کشته‌اند.

طالبان در حالی از جابه جایی گروه‌های مسلح در خانه‌ها ابراز نگرانی می‌کنند که با تسلط این گروه بر افغانستان در جریان یک سال گذشته جامعه جهانی از احتمال تبدیل شده افغانستان به پناهگاه تروریسم به شدت ابراز نکرده است.

اخیراً ایمن الظواهری، رهبر القاعده در حمله هوایی امریکا در شیرپور کابل، نزدیک به دفتر رئیس‌الوزرای طالبان کشته شد. طبق گزارش‌ها، رهبر القاعده در مهمانخانه سراج‌الدین حقانی، وزیر داخله طالبان پناه گرفته بود.

طبق گزارش‌ها، با تسلط طالبان شماری از گروه‌های تروریستی و مسلح مانند سازمان القاعده، تحریک طالبان پاکستانی و جنبش اسلامی ترکستان شرقی در افغانستان پناه گرفته‌اند.

درحالیکه طالبان هموار پناه دادن به گروه های تروریستی را رد کرده‌اند، به تازگی وزارت خارجه پاکستان به صورت رسمی اعلام کرد که مسعود اظهر، رهبر گروه جیش محمد در افغانستان است. پاکستان از طالبان خواسته است او را به اسلام‌آباد تحویل دهد.

تازه‌ترین خبرها

جهان‌نما
جهان‌نما
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید