باختر، خبرگزاری رسمی طالبان عبدالرشید دوستم را «خیال‌پرداز» خواند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۶/۳۱

باختر، خبرگزاری رسمی طالبان به اظهارات اخیر عبدالرشید دوستم واکنش نشان داد و او را «خیال‌پرداز» خواند. باختر گفته آقای دوستم «شعور سیاسی ندارد و با واقعیت موجود در افغانستان بیگانه است.»

آقای دوستم پیشتر گفته بود با حمایت جهان از مقاومت، حکومت طالبان ظرف دو هفته سرنگون می‌شود.

عبدالرشید دوستم روز سه‌شنبه به مناسبت سالگرد ترور برهان‌الدین ربانی در نشستی آنلاین با حضور احمد مسعود و شماری دیگر از مخالفان طالبان، علیه طالبان اعلام جنگ کرد.

باختر، خبرگزاری طالبان روز پنجشنبه ۳۱ سنبله با انتشار مطلبی، سخنان عبدالرشید دوستم را «تیر به هوا» توصیف کرده و تاکید کرده که این جنرال به صورت «اسفبار از کشور فرار کرد، اکنون بار دیگر به خارجی‌ها پناه برده است.»

باختر در این مطلب با ادبیات تندی مدعی است که بازگشت به قدرت آقای دوستم را «دیوانه و می پرست» کرده و او پایگاه مردمی ندارد.

مارشال عبدالرشید دوستم از رهبران با نفوذ افغانستان است. او در سالگرد ترور برهان‌الدین ربانی گفت: «به یاری خدا، به کمک ملت و شما دوستان، بار دیگر این‌ها (طالبان)‌ را سرنگون می‌کنیم.»

خبرگزاری باختر می‌گوید «زمان زورگویی در برابر مردم خاتمه یافته، امارت اسلامی دیگر اجازه نمی‌دهد که کشور به جریزه‌های قدرت مبدل شود.»

اظهارات آقای دوستم، در بین مقام‌های طالبان واکنش‌برانگیز بوده است.

انعام‌الله سمنگانی، مسئول مرکز رسانه‌های طالبان نیز در واکنشی به اظهارات آقای دوستم در توییتی نوشته که او تنها مارشالی در جهان است که نمی‌تواند بدون یاری خارجی‌ها در خانه و کشورش زندگی کند.

عبدالرشید دوستم که از اعضای کلیدی شورای عالی مقاومت ملی برای نجات افغانستان هم هست، تاکید کرده بعد از سرنگونی رژیم طالبان، نظام غیرمتمرکز در کشور برپا خواهد شد.

خبرگزاری باختر در تبصره‌ای می‌گوید چیزی از دست آقای دوستم بر نمی‌آید بلکه او برای دلخوشی سازمان‌های استخباراتی چنین اظهاراتی را بیان کرده است.

خبرها
دیدگاه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید