با گسترش اعتراض‌های ضد حکومتی؛ امریکا مجوز عمومی توسعه انترنت در ایران را صادر کرد

۱۴۰۱/۷/۱

با گسترش اعتراضات ضدحکومتی و اختلال انترنت در ایران، آنتونی بلینکن وزیر خارجه امریکا اعلام کرد که این کشور مجوز توسعه دسترسی به خدمات انترنتی برای ایران را صادر کرده است.امریکا می‌گوید به مردم ایران کمک می‌کند تا برای مقابله با تلاش‌های دولت برای نظارت و سانور آن‌ها،مجهزتر شوند.

وزارت خزانه‌داری امریکا نیز گفته است که مجوز کلی توسعه دسترسی به خدمات انترنتی برای ایرانیان را صادر شده است.

معاون وزیر خزانه‌داری امریکا گفته است در حالی که ایرانیان شجاع برای اعتراض به مرگ مهسا امینی به خیابان‌ها می‌آیند، ایالات متحده حمایت خود را از جریان آزاد اطلاعات به مردم ایران تقویت می‌کند.

معاون وزیر خزانه‌داری امریکا تاکید کرده است که با این تغییرات، ایالات متحده به مردم ایران کمک می‌کند تا برای مقابله با تلاش‌های دولت برای نظارت و سانسور آن‌ها، مجهزتر شوند.

با ادامه اعتراض‌های ضد حکومتی در ایران، خدمات انترنتی در این کشور دچار اختلال شده و جمهوری اسلامی شماری از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و واتساپ را نیز محدود کرده است.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، دو روز پیش در توییترش در پاسخ به سوالی درباره امکان ارائه خدمات انترنت ماهواره‌ای استارلینک به مردم ایران، نوشت که این شرکت درخواست معافیت از تحریم‌های مرتبط با ایران را در این زمینه خواهد داد.

جهان‌نما
دیدگاه
کلکین

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید