سن دیگو به دلیل حمایت از حبس امریکایی‌های جاپانی‌تبار در جنگ جهانی دوم معذرت‌خواهی می‌کند

جمعه ۱۴۰۱/۰۷/۰۱

شورای شهر سن دیگو به دلیل حمایت از حبس امریکایی‌های جاپانی‌تبار در طول جنگ جهانی دوم معذرت‌خواهی می‌کند.

اعضای شورا، روز سه‌شنبه قطعنامه ۲۷ جنوری ۱۹۴۲ را لغو کردند که از اف‌بی‌آی می‌خواست امریکایی‌های جاپانی‌تبار و دیگر "بیگانگان دشمن" را از جامعه حذف کند.

قطعنامه اولیه چند روز پس از امضای فرمان اجرایی ۹۰۶۶ رئیس جمهور فرانکلین دلانو روزولت صادر شد که زمینه را برای حذف اجباری و حبس افراد جاپانی‌تبار فراهم می‌کرد.

شورای شهر سن دیگو از همه مردم جاپانی‌تبار به دلیل اقدامات گذشته خود در حمایت از طرد، حذف و حبس ناعادلانه جاپانی‌های امریکا و ساکنان اجداد جاپانی در طول جنگ جهانی دوم عذرخواهی می‌کند. در گزارشی که سی‌ان‌ان منتشر کرده، آمده است آنها همچنین پوزش خواسته که از حقوق و آزادی‌های مدنی این افراد در طول جنگ حمایت و دفاع نکرده بودند.

امریکایی‌های جاپانی‌تبار حتی قبل از قرن بیستم، هدف نژادپرستی و تبعیض قرار گرفته بودند، اما احساسات ضد جاپانی در طول جنگ جهانی دوم به طرز چشمگیری افزایش یافت.

در ۷ دسامبر ۱۹۴۱، نیروهای جاپانی پایگاه دریایی ایالات متحده در پرل هاربر، هاوایی را بمباران کردند و بیش از دو هزار امریکایی را کشتند.

در نتیجه حمله غافلگیرانه، امریکایی‌های جاپانی‌تبار بدنام و قربانی شدند و وفاداری آنها زیر سوال رفت.

جنرال جان ال. دیویت، رئیس فرماندهی دفاع غربی، جاپانی‌های امریکایی را "نژاد دشمن" اعلام کرد. سن دیگو در قطعنامه سال ۱۹۴۲ خود از لفاظی‌های مشابهی در برابر این گروه از شهروندان امریکا استفاده کرد.

جهان‌نما
خبرهای ساعت ۱۰ شب
بحث روز

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید