نیویارک تایمز: مردان روس برای فرار از خدمت سربازی اجباری از کشورشان مهاجرت می‌کنند

جمعه ۱۴۰۱/۰۷/۰۱

شماری از مردان روسی‌ برای فرار از خدمت اجباری سربازی و اعزام به جنگ اوکراین، کشورشان را ترک می‌کنند.

نیویارک تایمز گزارش داده که بعد از صدور فرمان رئیس‌جمهور روسیه درباره بسیج سه صد هزار نیروی ذخیره برای جنگ اوکراین، موجی از مهاجرت جوانان این کشور به بیرون به راه افتاده است.

ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه، ۲۱ سپتامبر در یک سخنرانی از صدور فرمانی برای بسیج نسبی نیروی ذخیره خبر داد.

وزارت دفاع روسیه گفته است که فرمان پوتین، فرخوانی برای جلب و جذب سه صد هزار نفر است و شامل کسانی که قبلا خدمت سربازی انجام داده‌اند و دانشجویان نمی‌شود.

پس از فراخوان جدید پوتین برای بسیج نیروی ذخیره به جبهه‌های جنگ اوکراین، برخی از مردان روسی که پیش از این تصور می‌کردند از خط جنگ در امان هستند، از کشور گریخته‌اند.

نیویارک تایمز گزارش داده که این مردها به سوی مرزهای روسیه صف کشیده‌اند و هزینه گزافی برای خرید تکت پرواز به کشورهایی مانند ارمنستان، گرجستان، مونته‌نگرو و ترکیه که به آن‌ها اجازه ورود بدون ویزا را می‌دهند، پرداخت کرده‌اند.

اگرچه پوتین در سخنرانی‌اش رسماً فقط نیروهای ذخیره را فراخواند و گفت که فقط مردان با تجربه‌ نظامی دستور ارایه خدمت دریافت می‌کنند، با این حال بسیاری نگران اند که دولت محدودیت‌های سفر خارجی را برای مردان در سن خدمت اعمال کند.

پس از این فرمان، موجی از نگرانی در میان شهروندان روسیه به خاطر اعزام فرزندان‌شان به جنگ به وجود آمده است.

پیشتر روزنامه دیلی تلگراف گزارش داده بود که بنا به اطلاعات درز یافته از کرملین، رئیس‌جمهور روسیه فرمان محرمانه‌ای را امضا کرده است که ارتش می‌تواند تا یک میلیون نیرو را برای جنگ اوکراین جلب و جذب کند.

تازه‌ترین خبرها

پربیننده‌ترین‌ها

خبر ورزشی
دیدگاه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید