انتشار تصاویری از دیدار اعضای تیم کریکت افغانستان با سراج‌الدین حقانی واکنش‌برانگیز شد

جمعه ۱۴۰۱/۰۷/۰۱

انتشار تصاویری از دیدار اعضای تیم کریکت افغانستان با سراج‌الدین حقانی، سرپرست وزارت داخله طالبان در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌برانگیز شد. شبنم بایانی، خبرنگار در توییتر نوشته است من از طرفداران تیم کریکت افغانستان بودم اما با دیدن این عکس تمام احترامم را به بازیکنان آن از دست دادم.

به گفته این خبرنگار "حقانی‌ها مغز متفکر خونین‌ترین حملاتی در افغانستان بوده‌اند که هزاران انسان بی‌گناه را در این کشور کشته است."

رسانه‌های محلی گزارش داده‌اند که سراج‌الدین حقانی روز پنجشنبه با شماری از اعضای تیم کریکت افغانستان دیدار کرده و از عملکرد آنها در مسابقات‌شان ستایش کرده است.

حمیرا قادری، داستان‌نویس خطاب به اعضای تیم کریکت نوشته است: "طالبان تمام زنان افغانستان را از حقوق اولیه‌شان محروم کرده‌اند. آیا شما این را درک می‌کنید؟"

زبیده اکبر، فعال حقوق بشر از بازیکنان تیم کریکت پرسیده است که "چه نقطه وصلی بین شما و یک تروریست وجود دارد؟" او همچنین پرسیده است: "چگونه می‌توانید از خون صدها قربانی حملات انتحاری حقانی چشم‌پوشی کنید؟"

سراج الدین حقانی در ماه حوت ۱۴۰۰ در سخنرانی در یک گردهمایی در شهر قندهار اعلام کرد که تنها ۱۰۵۰ نفر از اعضای گروه او، یعنی شبکه حقانی در یک و نیم دهه گذشته حملات انتحاری انجام داده‌اند.

او بعد از ورود طالبان به کابل بارها با خانواده‌های عاملان حملات انتحاری دیدار کرد و از عملیات انتحاری که او آنرا "عملیات استشهادی" می‌خواند ستایش کرد.

خبر ورزشی
بحث روز
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید