روسیه برای جذب کارگران مهاجر برای جنگ اوکراین، وعده کسب سریع شهروندی می‌دهد

جمعه ۱۴۰۱/۰۷/۰۱

به گزارش لوموند، مقامات روسی در قبال شرکت در جنگ اوکراین، به اتباع کشورهای جمهوری‌های شوروی سابق وعده کسب شهروندی روسیه را می‌دهند.

شهردار مسکو گفته شهروندان خارجی در صورت امضای قرارداد با ارتش روسیه می‌توانند تابعیت این کشور را بدون انتظار طولانی یا مانع اداری کسب کنند.

به گزارش لوموند، یک روز پس از اعلام دستور بسیج نیروهای ذخیره از سوی کرملین، شهردار مسکو، سرگئی سوبیانین در وب‌سایت شخصی خود از افتتاح دفتر استخدام ارتش روسیه در مرکز مهاجران ساخاروف خبر داد.

کریمجان یوروف، مدافع حقوق بشر تاجیک می‌گوید که روسیه به مهاجرانی که کمتر از ده سال است تابعیت داده شده‌اند فشار آورده تا در صورت امتناع از خدمت در ارتش، پاسپورت رسمی خود را از دست خواهند داد.

در موارد مشابه دیگری، والنتینا چوپیک، مسئول یک سازمان غیر دولتی که به مهاجران آسیای مرکزی در روسیه کمک حقوقی رایگان ارایه می‌کند، می‌گوید که ده‌ها نفر از این مهاجران به دلیل فشار برای پیوستن به ارتش روسیه تحت فشار هستند.

تخمین زده می‌شود که بین ۴ تا ۶ میلیون خارجی که بیشتر شهروندان کشورهای آسیای میانه هستند در مسکو زندگی می‌کنند.

سفارت‌های قرقیزستان و ازبکستان در مسکو در تاریخ ۲۱ و ۲۲ سپتامبر هشدارهایی به اتباع خود صادر کرده‌اند.

در بیانیه مطبوعاتی آن‌ها آمده است که شرکت اتباع آن‌ها در خصومت در خاک کشورهای خارجی قابل پیگرد کیفری است.

به اسثتنای تاجیکستان که روابط خود را با کرملین تقویت می‌کند، سایر جمهوری‌های شوروی سابق در آسیای مرکزی به صراحت اعلام کرده‌اند که از حمله به اوکراین حمایت نمی‌کنند.

China and Taiwan Tensions
جهان‌نما
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید