گروه «بختک» به زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سرور‌های «آستان قدس رضوی» ایران حمله سایبری کرد

شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۲

گروه «بختک» در یک حمله سایبری به زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سرور‌های «آستان قدس رضوی» در ایران، قسمتی از اطلاعات محرمانه اتوماسیون اداری آن را منتشر کرد. گروه هکری انانیموس هم در چند روز گذشته چندین وب‌سایت‌ جمهوری اسلامی را هک کرده است.

این گروه زمانی که ابراهیم رییسی برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی ملل متحد به نیویورک رفته بود وب‌سایت ریاست جمهوری ایران را هک کرد.

گروه هکری انانیموس با انتشار پیامی ویدیویی خطاب به مردم ایران و معترضان به مرگ مهسا امینی گفت که در کنار آنها است.

حکومت ایران همزمان با سرکوب مرگبار و خونین اعتراضات مردمی جاری در ایران، دسترسی به اینترنت را شدیدا محدود و اینستاگرام و واتس‌آپ را فیلتر کرده است.

به دنبال کاهش دسترسی به اینترنت در ایران و درخواست برای اینترنت ماهواره‌ای، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد مجوز کلی توسعه دسترسی به خدمات اینترنتی برای ایرانیان صادر شده است.

روز پنجشنبه ۳۱ سنبله آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا از معافیت گسترده‌تر شرکت‌های فناوری را با هدف ارائه خدمات اینترنتی به مردم ایران خبر داد.

پس از اعلام لغو تحریم‌های امریکا برای شرکت‌های فناوری و اینترنت ایلان ماسک مالک شرکت ماهواره‌ای استارلینک اعلام کرد که برای ایرانیان خدمات اینترنت ارائه می‌کند.

در همین حال وزیر ارتباطات ایران گفته که بعید می‌داند به این زودی اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ایران فعال شود.

با این حال گزارش‌ها حاکی از این است که دسترسی ایرانیان به استفاده از اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در حال افزایش است.

احمد وحیدی وزیر داخله ایران تاکید کرد که باید محدودیت‌هایی اعمال شود تا معترضان نتوانند اعتراضات را سامان دهند. او گفته که قطع و اختلال سراسری اینترنت در ایران برای کنترل معترضان صورت گرفته است.

جهان‌نما
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید