افراسیاب ختک: طالبان به دستور یک افسر نظامی پاکستان، داکتر نجیب‌الله را کشتند

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۵

افراسیاب ختک، عضو پیشین سنای پاکستان گفته است طالبان به دستور یک افسر نظامی پاکستان داکتر نجیب‌الله، رئیس‌جمهور‌ سابق افغانستان را کشتند.

او گفته که طالبان پس از تصرف کابل در سال ۱۳۷۵ در نیمه‌های شب با این افسر پاکستانی به دفتر سازمان ملل رفتند و نجیب‌الله و برادرش را کشتند.

داکتر نجیب‌الله احمدزی با پیروزی مجاهدین در سال ۱۳۷۱ به دفتر سازمان ملل در کابل پناهنده شد.

طالبان در سال ۱۳۷۵ به محض ورود به شهر کابل نجیب‌الله و برادرش را از دفتر سازمان ملل بیرون کردند و در چهار راهی آریانا به پایه برق آویختند.

افراسیاب ختک در بیست و ششمین سالگرد کشته شدن داکتر نجیب‌الله گفته که طالبان پس از تصرف کابل در نیمه‌های شب با این افسر نظامی پاکستان به دفتر سازمان ملل رفتند و داکتر نجیب‌الله و برادرش را کشتند.

به باور او، پاکستان طالبان را برای از بین بردن افغانستان به عنوان یک کشور و یک ملت به افغانستان فرستادند و در نخستین اقدام نجیب‌الله را به قتل رساندند.

این عضو پیشین سنای پاکستان می‌گوید که نجیب‌الله خواهان افغانستان پیشرفته و آزاد بود، از همین رو، به نماد ملی برای اکثر مردم افغانستان بدل شده است.

افراسیاب ختک می‌گوید که طالبان در دور نخست حکومت شان، افغانستان را به مرکز تروریست‌های خارجی و میدان جنگ بزرگ تبدیل کردند.

او با اشاره ره وضعیت کنونی افغانستان از جهان خواست که از مقاومت در برابر طالبان حمایت کند.

خبرها
پله: زنده باد شاه
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید