پارلمان کردستان عراق حملات ایران را محکوم کرد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۷

در پی حملات هوایی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی به مواضع احزاب کرد ایرانی، پارلمان کردستان عراق در بیانیه‌ای حملات سپاه به این منطقه را محکوم کرد. وزارت خارجه عراق نیز در اعتراض به بمباران اقلیم کردستان از سوی سپاه پاسداران، سفیر جمهوری اسلامی را احضار کرده است.

پس از حملات توپخانه‌ای، سپاه پاسداران دیروز چهارشنبه ششم میزان، با موشک و پهپاد انتحاری مواضع و اردوگاه‌های احزاب کرد ایرانی در اقلیم کردستان عراق را هدف قرار داد.

طبق گزارش‌ها، حداقل ۹ نفر در اثر این حملات کشته و بیش از ۵۰ نفر زخمی شده‌اند. گزارش‌های حاکیست که در جریان این حملات، سپاه یک مدرسه را هدف قرار داده است.

پارلمان اقلیم کردستان عراق در بیانیەای خواستار احترام جمهوری اسلامی بە حاکمیت اقلیم کردستان شد. در این بیانیه تاکید شده است که تحت هر بهانەای بەکارگیری خشونت، موشک و حملە نظامی قابل قبول نیست.

با ادامه اعتراض‌های ضد حکومتی در ایران، سپاه پاسداران در جریان چند روز گذشته دور جدید حملات به مواضع احزاب کرد ایرانی در اقلیم کردستان عراق را از سر گرفته است. این حملات واکنش‌های شدیدی را در پی داشته است.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای این حملات را «بی‌شرمانه» خوانده و گفته است: «این حملات نقض غیرقابل توجیه حاکمیت و تمامیت ارضی عراق است.»

کنسولگری ایالات متحده در اربیل با انتشار یک هشدار امنیتی گفت که نمی‌تواند با قطعیت تایید کند که حملات پایان یافته یا خیر و از شهروندان امریکایی خواست به دلیل احتمال تروریسم، آدم‌ربایی و درگیری مسلحانه به منطقه سفر نکنند.

در همین حال، سنتکام، ستاد فرماندهی مرکزی امریکا، ضمن محکوم کردن حمله‌های سپاه پاسداران به اقلیم کردستان، اعلام کرد نیروهای امریکایی یک پهپاد را که در حال حرکت به سمت اربیل بود، منهدم کردند.

خبرها
خبرها
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید