نمایندگی‌های دیپلوماتیک افغانستان: حمله بر هزاره‌ها نشان‌دهنده ناکامی طالبان است

جمعه ۱۴۰۱/۰۷/۰۸

نمایندگی‌های دیپلوماتیک افغانستان با انتشار بیانیه‌‌‌ای، حمله به آموزشگاه کاج را محکوم کرد و آن را نه تنها حمله به هزاره‌ها بلکه حمله به مردم افغانستان خواند. نمایندگی‌های دیپلوماتیک افغانستان گفته است که تداوم چنین حملات خونین، نشان‌دهنده ناکامی طالبان در تامین امنیت مردم است.

به گفته سخنگوی پولیس طالبان، در حمله انتحاری روز جمعه ۸ میزان، عامل انتحاری بمب همراه خود را در بین دانش‌آموزان مرکز آموزشی کاج منفجر کرده است.

در این حمله ده‌ها دانش‌آموز کشته و زخمی شدند.

نمایندگی دیپلوماتیک افغانستان این حادثه را جنایت ضد بشری خوانده گفته است این حمله نه تنها مردم هزاره را هدف قرار داده بلکه این حمله علیه تمام مردم افغانستان تلقی می‌گردد.

در اعلامیه آمده است، در شرایط فعلی، افغانستان به یک زندان بزرگ تبدیل شده و مردم افغانستان امنیت و سلامت جسمی و روانی‌شان را از دست داده‌اند.

نمایندگی دیپلوماتیک افغانستان خواستار بررسی همه جانبه حملات هدفمند علیه اقلیت‌های افغانستان از سوی نهادهای مسئول بین‌المللی شده و تاکید کرده که باید واضح شود که این حملات ناشی از اختلافات داخلی طالبان است یا عوامل دیگر.

دشت‌برچی، منطقه‌ای عمدتا شیعه‌نشین هزاره در کابل در سال‌های اخیر هدف خونین‌ترین و مرگبارترین حملات انتحاری قرار گرفته است.

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید