پاکستان از اظهارات اخیر معاون وزارت خارجه طالبان انتقاد کرد

شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۰۹

وزارت خارجه پاکستان از اظهارات اخیر عباس استانکزی، معاون وزارت خارجه طالبان انتقاد کرد و آن را «بر خلاف روابط دوستانه» دو کشور خواند. آقای استانکزی گفته بود اسلام‌آباد میلیون‌ها دالر از واشنگتن می‌گیرد تا به هواپیماهای بدون سرنشین امریکا اجازه دهد بر فراز افغانستان پرواز کنند.

در پی نگرانی شهباز شریف مبنی بر فعالیت گروه‌های دهشت‌افکن افراطی در افغانستان، طالبان به اظهارات نخست‌وزیر پاکستان واکنش نشان دادند.

اخیرا نخست وزیر پاکستان در سخنرانی در هفتادوهفتمین مجمع عمومی سازمان ملل گفت که پاکستان نیز مانند کشورهای دیگر جهان، نگران "فعالیت گروه‌های عمده تروریستی" از افغانستان است.

وزارت خارجه طالبان این ادعاها را بی‌اساس خواند و تاکید کرد که از خاک افغانستان حمله‌ای علیه کشورهای دیگر صورت نخواهد گرفت.

عاصم افتخار، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان ۸ میزان در نشست هفتگی رسانه‌ها اظهارات اخیر شیرعباس استانکزی را در مغایرت با روحیه برادرانه دو کشور خوانده و بر لزوم اتخاذ اقدامات لازم برای رسیدگی به انتظارات و نگرانی‌های بین‌المللی تاکید کرده است.

او با اشاره به نقش پاکستان در تسهیل صلح در افغانستان افزود: «ما معتقدیم که برای موفقیت تعامل مثبت، مهم است که مقامات موقت افغانستان اقدامات لازم را برای رسیدگی به انتظارات و نگرانی‌های بین‌المللی انجام دهند.»

خبرها
جام جهانی ۲۰۲۲
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید