واکنش خامنه‌ای به اعتراض‌ها در ایران: این اغتشاش برنامه‌ریزی شده بود

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۱۱

علی خامنه‌ای، رهبر ایران در نخستین واکنش به اعتراضات سراسری در ایران به مرگ مهسا امینی گفته است که این "اغتشاش" برنامه‌ریزی شده بود.

آقای خامنه‌ای مرگ مهسا را حادثه تلخ خوانده اما گفته "واکنش به این حادثه بدون اینکه تحقیقی شده باشد، این نبود که یک عده‌ای خیابان را ناامن کنند".

رهبر ایران در توییتی نوشته است: این حادثه‌ای که پیش آمد، دختر جوانی درگذشت. حادثه تلخی بود. دل ما هم سوخت."

با این حال، آقای خامنه‌ای معترضان را متهم کرد که بدون اینکه تحقیقی شده باشد، دست به اعتراض زدند و خیابان را ناامن کردند. او گفته که معترضان مسجد، حسینیه، بانک و ماشین‌های مردم را‌ به آتش کشیدند.

رهبر ایران نوشت: "این حرکات طبیعی نبود.این اغتشاش برنامه‌ریزی شده بود."

اعتراضات سراسری در ایران به مرگ مهسا امینی دختر بیست و دو ساله ایرانی در بازداشت گشت ارشاد تهران، برای سومین هفته ادامه دارد. پیشتر سازمان حقوق بشر ایران اعلام کرد که بیش از چهل نفر تنها در اعتراضات خونین روز جمعه در زاهدان کشته شدند که شمار تلفات اعتراضات را به بیش از 130 نفر رسانده است.

در هفته‌های اخیر گمانه‌زنی‌ها درباره غیبت رهبر ایران از انظار عمومی بیشتر شده است. روزنامه نیویورک تایمز اخیرا به نقل از منابع خود نوشت که آقای خامنه‌ای بیمار است.

روز دوشنبه رهبر سالخورده ایران برای نخستین‌بار در مراسم دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح ایران در دانشگاه افسری و تربیت پولیس امام حسن مجتبی در تهران حضور یافت.

تازه‌ترین خبرها

جهان‌نما
جهان‌نما
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید