کرملین از طرح ایلان ماسک برای پایان دادن به جنگ اوکراین و روسیه استقبال کرد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۱۲

کرملین روز سه شنبه از طرح مالک کارخانه تسلا برای پایان یافتن جنگ در اوکراین ستایش کرد.

در طرح ایلان ماسک که خشم کی‌یف را برانگیخته است، برگزاری همه‌پرسی جدید تحت نظر سازمان ملل در مناطق الحاق شده اوکراین به روسیه و به رسمیت شناسی مالکیت مسکو بر شبه جزیره کریمه پیشنهاد شده است.

به نقل از رویترز، دمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه به خبرنگاران گفت: «تلاش ماسک برای یافتن راهی صلح آمیز جهت خروج از این وضعیت، یک کار مثبت است. دستیابی به صلح بدون رعایت شرایط روسیه قطعاً ناممکن است.»

ایلان ماسک روز دوشنبه یک نظرخواهی را در صفحه توییتر خود گذاشت که در آن پیشنهاد شده که شبه جزیره کریمه که در اشغال مسکو قرار دارد، به طور دایمی به روسیه واگذار شود؛ رفراندوم جدید تحت نظر سازمان ملل برای تعیین سرنوشت ۴ منطقه‌ای برگزار شود که روسیه به تازگی آن را به خاک خود ضمیمه کرده، و اوکراین با سیاست خارجی بیطرفی موافقت کند.

این پیشنهادها، واکنش‌ تند مقامات اوکراینی، از جمله رئیس جمهور کشور، را برانگیخته است و او را متهم به جانبداری از روسیه کرده اند.

کی‌یف بارها گفته است که هرگز با غصب غیرقانونی بخش‌هایی از خاکش و نتایج همه پرسی روسیه در مناطق اشغالی موافقت نمی‌کند و جنگ را تا آزادسازی این مناطق، از جمله کریمه، ادامه خواهد داد.

سفیران - فصل چهارم (فرانسه)
بحث روز
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید