سفیر افغانستان در سریلانکا اعتراضات به کشتار هزاره‌ها را آغاز کارزار عدالت برای همه خواند

شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۱۶

سفیر افغانستان در سریلانکا در واکنش به تظاهرات جهانی برای توقف «نسل‌کشی‌ هزاره‌ها» می‌گوید این تجمعات آغاز یک کارزار عدالت برای همه افغان‌‌هاست.

اشرف حیدری در رشته تویتتی نوشت مردم افغانستان در ۴۰ سال گذشته بدون وقفه از بازیگران سرشناس دولتی و گروه‌های مثل طالبان رنج برده است.

این دیپلومات تاکید کرده است که کارزار دادخواهی توقف «نسل‌کشی هزاره‌ها» و اعتراض به کشتار هزاره‌ها برای او و همه شهروندان افغانستان امیدبخش است. آقای حیدری افزوده است که کارزار دادخواهی توییتری برای توقف «نسل‌کشی هزاره‌ها» را تاجيک‌ها، پشتون‌ها و غير هزاره‌ها رهبری می‌کنند.

روز شنبه ۱۶ میزان، شهروندان افغانستان در کشورهای مختلف و نزدیک به صد شهر جهان در اعتراض به کتشار هزاره‌ها دست به تظاهرات زدند. شماری از هنرمندان، ورزشکاران، سیاست‌مداران افغانستان و نمایندگان پارلمان برخی از کشورها در این اعتراض‌ها شرکت کردند.

در همین حال، دیپلومات‌های سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در وارسا نیز روز شنبه به کارزار «نسل کشی هزاره‌ها را متوقف کنید» پیوستند.

طاهر قادری، سفیر حکومت پیشین افغانستان در پولند در تویتتی نوشته است ما در کنار بقیه مردم برای دادخواهی می‌ایستیم.

نصیراحمد فایق، سرپرست نمایندگی افغانستان در سازمان ملل هم به کارزار توقف «نسل‌کشی هزاره‌ها» پیوست.

آقای فایق از همه خواسته که برای حمایت از قوم هزاره و پشتیبانی از آزادی و عدالت‌خواهی برای پایان «جنایت نسل‌کشی هم‌وطنان هزاره مان بایستید.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
شبکه‌ حزب‌الله: بخش اول: کاساندرا یا پیش‌گویی آشوب
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها