واکنش فرهاد دریا به کارزار طالبان: تنها با یک هشتگِ خشک و خالی، نمی‌توان ملتی را متحد کرد

جمعه ۱۴۰۱/۰۷/۲۲

فرهاد دریا، خواننده معروف افغانستان به کارزار اینترنتی اخیر طالبان واکنش نشان داد. آقای دریا در یادداشتی گفته «هشتگ‌زنی به‌خاطر دادخواهی و هشتگ‌زنی برای اتحاد و همبستگی، مثل زمین و آسمان از هم تفاوت دارند.» او می‌گوید «تنها با یک هشتگِ خشک و خالی، نمی‌توان ملتی را متحد کرد.»

آقای دریا که در تظاهرات برای دادخواهی به خاطر توقف «نسل‌‌کشی هزاره‌ها» در امریکا شرکت کرده بود، می‌گوید یک جامعه استبدادی از وطن شدن، برای همه اقوام و اقشار و گروه‌ها، هزار گفتمانِ مدنی فاصله دارد.

طالبان اخیرا در برابر کارزار «نسل‌کشی هزاره‌ها را متوقف کنید»، کارزار «افغانستان متحد» را راه انداختند.

فرهاد دریا گفته است «این روزها گروه حاکم در رسانه‌های اجتماعی کارزاری را زیر عنوان “یونایتد افغانستان” راه‌اندازی کرده‌اند و شماری از وطنداران واقعن وطندوست - بی آنکه از حقیقت نیت این کارزار آگاه باشند - به این کارزار پیوسته‌اند. شماری هم منتظر اند اشخاصی چون ما هم به آن بپیوندیم.»

آقای دریا که برای تظاهرات جهانی در اعتراض به «نسل کشی هزاره‌ها» فراخوان هم داده بود، تاکید کرده «هشتگ‌زنی به‌خاطر دادخواهی، و هشتگ‌زنی برای اتحاد و همبستگی، مثل زمین و آسمان از هم تفاوت دارند.»

او در یادداشتی در حساب فیسبوک خود می‌گوید «تنها با یک هشتگِ خشک و خالی، نمی‌توان ملتی را متحد کرد که هنوز حاضر نشده‌اند در مورد فیلِ درون خانه‌ی خود گپ بزنند،‌ مشکل اصلی خود را قبول کنند و در مورد تفاوت‌های خود با یکدیگر گفتمان مدنی داشته باشند.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

برخلاف احتمال
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها