نارضایتی شدید برخی از فرماندهان اندراب از گفتگوی احمد مسعود با حمدالله محب

شنبه ۱۴۰۱/۰۷/۲۳

جمعی از فرماندهان جبهه مقاومت در دره اندراب، در نامه‌‌ای سرگشاده‌ به احمد مسعود نارضایتی شدید خود را از تماس او با حمدالله محب ابراز کردند. این فرماندهان آقای محب را عامل به وجود آمدن وضعیت جاری دانسته‌اند و گفته‌اند «دست دادن به چهره‌های فاشیست و خائن ما را به عدالت نمی‌رساند.»

حمدالله محب، مشاور پیشین شورای امنیت ملی، روز جمعه ۲۲ میزان در توییتی تائید کرد که با احمد مسعود درباره بازگشت به دموکراسی و نظام جمهوری گفتگو کرده است.

این گفتگو واکنش‌های گسترده‌ای در میان سیاسیون افغانستان داشته است.

فرماندهان جبهه مقاومت ملی در دره اندراب در اعتراض نامه خود به احمد مسعود گفته‌اند «از گفتگوی جناب شما با محب به شدت ناراض هستیم.»

این فرماندان حمدالله محب را "خائن به وطن" خوانده‌اند و می‌گویند «اگر جسد مطهر مقاومت گران در کوه‌های ولسوالی دره پنجشیر از قبر بیرون می‌شود و اگر مردم بومی در خواجه بهاءالدین تخار از خانه های شان‌کوچ داده می‌شوند، واگر زبان فارسی از سر در نهادهای دولتی و تحصیلی حذف می‌گردد و اگر نونهالان هزاره در آموزشگاه کاج کشته می‌شوند، بخشی از برنامه‌ محب‌ وهم‌ فکرانش‌ است.»

حمدالله محب از جمله کسانی بود که در ماه آگست سال گذشته، قبل از ورود طالبان به کابل با اشرف غنی از افغانستان فرار کرد. گزارش‌هایی هم مطرح شده که او پیش از سقوط کابل، دیدارهایی با طالبان داشت.

فرماندهان جبهه مقاومت ملی در دره اندراب می‌گویند حمدالله محب «یکی از چهره‌هایی است که روند تسلیم دهی نظام را به طالب قدم به قدم عملی کرد.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
زمانی که غول‌ها رو در رو می‌شوند: نظم نوین جهانی: چین و هند
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.