وزارت داخله قرقیزستان: قاچاق مواد مخدر از افغانستان افزایش یافته است

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۲۸

رئیس اداره مبارزه با قاچاق مواد مخدر وزارت داخله قرقیزستان در یک نشست خبری گفت که به رغم وعده و اظهارات طالبان در مبارزه با مواد مخدر، ما شاهد افزایش قاچاق آن از افغانستان هستیم. آیدار شیگایف می‌گوید مواد مخدر زیادی از افغانستان وارد بازار سیاه کشورها شده است.

طالبان کشت، خرید و فروش کوکنار در افغانستان را ممنوع کرده، اما گزارش‌ها حاکیست که کشت آن در شماری از ولایات همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری ۲۴قرقیزستان، رئیس اداره مبارزه با قاچاق مواد مخدر وزارت داخله قرقیزستان می‌گوید با روی کار آمدن طالبان در افغانستان، قاچاق مواد مخدر افزایش یافته است.

او توضیح داد:«مواد مخدر از مسیر شمال افغانستان به تاجیکستان، از آنجا به جنوب قرقیزستان، و از قرقیزستان به قزاقستان، روسیه و کشورهای اروپایی می‌رسد.»

رئیس اداره مبارزه با قاچاق مواد مخدر وزارت داخله قرقیزستان گفته تحقیقات بر روی مواد مخدر کشف شده نشان می‌دهد که هم از قدیم و هم تازه هستند.

روز گذشته، چهارشنبه ۲۷ میزان، رحمان یوسف احمدزاد، دادستان کل تاجیکستان در کنفرانس همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای برای مبارزه با تروریسم هم گفت که قاچاق مواد مخدر از افغانستان تقریبا دو برابر شده است.

فداحسین مالکی، نماینده مجلس ایران قبلا گفته بود هرچند ممنوعیت کشت کوکنار در افغانستان را به فال نیک می‌گیریم، اما یک اشکال وجود دارد: «اینکه طالبان ساختار ندارند.»

بسیاری از مقام‌های پیشین افغانستان هم بر این باور هستند که خود طالبان در خرید و فروش مواد مخدر دست دارند.

خبر ورزشی
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید