منابع: طالبان در ولایت غور یک مرد و زن را به اتهام فرار از خانه تیرباران و حلق‌آویز کردند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۲۸

منابع محلی به افغانستان اینترنشنال می‌گویند طالبان در ولسوالی دولینه ولایت غور یک مرد و یک زن را به اتهام فرار از خانه به طور جداگانه تیرباران و حلق‌آویز کردند.

به گفته منابع، آنها خویشاوند بودند و با هدف ازدواج از خانه فرار کرده بودند، اما توسط طالبان دستگیر و اعدام شدند.

منابع گفتند طالبان پس از بازداشت این مرد و زن، آنها به ولسوالی دولینه بردند و چند شبانه روز زندانی کردند.

به گفته منابع، طالبان این مرد را به تاریخ ۱۸ میزان در زندان فرماندهی امنیه این ولسوالی تیرباران کردند و زن را به برادرش تحویل دادند.

منابع گفتند که برادر زن نیز عضو طالبان است و پس از آنکه خواهرش را به خانه‌اش در روستای برنجی برد، شبانه او را در تبانی با طالبان حلق‌آویز کردند.

تصاویری که در اختیار افغانستان اینترنشنال قرار گرفته نشان می‌دهد که جسد یک مرد تیرباران شده روی زمین افتاده و زنی در سقف خانه حلق‌آویز است.

مردی که توسط طالبان تیرباران شد باشنده روستای سیرزار ولسوالی دولینه بود اما به دلیل مهاجرت در خانه این زن که از خویشاوندان او بود، زندگی می‌کرد. آنها متاهل بودند اما از زندگی شان راضی نبودند. منابع گفتند زنی که توسط طالبان حلق‌آویز شد در اظهارات ابتدایی خود به طالبان گفته بود که هفت سال قبل به طور اجباری به نکاح یک کودک درآمده و همسر او هنوز هم زیر سن است.

به گفته منابع، طالبان بدون برگزاری محکمه آنها به اتهام فرار از خانه کشتند.

مقامات طالبان تاکنون در این مورد اظهار نظر نکرده‌اند.

ماه گذشته، سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرد که جنگجویان طالبان در ماه سرطان بالای یک خانه، متعلق به مردم هزاره در ولایت غور حمله کردند، چهار مرد و دو زن را به قتل رساندند.

جهان‌نما
جهان‌نما
سفیران - فصل چهارم (فرانسه)

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید