زن و شوهر افغان یک نظامی امریکایی را متهم به ربودن کودک شان‌ کردند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۷/۲۸

یک زوج افغان که اکنون در امریکا بسر می‌برد، یک نظامی امریکایی را که قبلاً در افغانستان خدمت کرده است، متهم به ربودن کودک‌ خود کرد.

در حال حاضر این کودک نزد خانواده نظامی امریکایی است و آن‌ها مدعی‌اند که زوج افغان هیچ رابطه خونی با کودک ندارد.

قضیه منتظر فیصله دادگاه است.

خبرگزاری اسوشیتدپرس در گزارش مفصلی از این قضیه، نوشت که پدرمادر واقعی این دختر سه‌ونیم ساله زمانی در یک عملیات نظامی کشته شدند که در سال ۲۰۱۹ نیروهای امریکایی بر یک خانه در منطقه‌ای دوردست افغانستان عملیات نظامی انجام دادند.

ادعا چنین است که پدر کودک شورشی بوده و زمانی که از عملیات نیروهای امریکایی خبر می‌شود جلیقه انتحاری‌اش را انفجار می‌دهد و بشمول خود، پنج کودکش را می‌کشد.

زنش نیز در شلیک نیروهای امریکایی کشته می‌شود. از این خانواده فقط همین کودک مجروح باقی ماند که آن وقت فقط ۲ ماه سن داشت؛ ادعایی که در درستی آن تردید وجود دارد.

پس از انتقال کودک به یک شفاخانه نظامی امریکایی برای تداوی، نظامی‌ای به اسم جاشوا ماست سعی کرد سرپرستی کودک را به عهده بگیرد، اما صلیب سرخ بالاخره موفق شد بستگان کودک را پیدا کند و پس از معالجه کودک را به آن‌ها بسپارد.

جاشوا پس از برگشت به کشورش به دادگاه مراجعه کرد و کودک را بی‌سرپرست معرفی کرد و از دادگاه خواست تا به او حق سرپرستی را بدهد.

کودک تا زمانی نزد زوج افغان ‌ماند که افغانستان به دست طالبان ‌افتاد و این زوج مجبور شد که افغانستان را به مقصد امریکا ترک کند. در امریکا، این زوج با بهت و حیرت متوجه شد که جاشوا سندی با نام خانوادگی خودشان برای کودک ساخته است.

جاشوا و زنش به بهانه‌ای کودک را از نزد زوج افغان گرفتند و رفتند. آن‌ها توسط یک مسیحی افغان تبار به اسم احمد عثمانی که ظاهراً نقش مترجم را داشته زوج افغان را تحت فشار ‌گذاردند تا به محکمه شکایت نکنند.

زوج افغان اما زیر این بار نرفت و قضیه را به دادگاه ‌کشاند. دادگاهی که تا حال نتیجه‌اش مشخص نیست. اما این زن و شوهر امیدوارند که کودک را بزودی در آغوش بگیرند.

جهان‌نما
تصمیم‌های بزرگ ۲۰۲۰
مرگ‌بارترین سفرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید