ریچارد بنت: تحلیل منابع آزاد برخورد تکاندهنده طالبان با اسیران جبهه مقاومت را تائید می‌کند

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۱

گزارشگر ویژه سازمان ملل برای افغانستان می‌گوید که نمایندگان پنجشیر در گفتگو با او سرکوب غیرنظامیان توسط طالبان را گسترده‌ توصیف کرده‌اند.

ریچارد بنت روز یکشنبه در ختم سفرش در رشته توییتی نوشت که تحلیل منابع آزاد برخورد تکاندهنده طالبان با "اسیران جبهه مقاومت" را تائید می‌کند.

گزارشگر ویژه سازمان ملل در رشته توییتی گفته که در سفرش به افغانستان با تمام طرف‌ها، نمایندگان زنان و جامعه مدنی گفتگو کرده‌ است.

او گفته که نمایندگان پنجشیر از سرکوب گسترده غیرنظامیان و نقض وسیع حقوق بشر به خصوص حقوق زنان و دختران از سوی نیروهای طالبان حرف زده‌اند.

او نوشته است: "نمایندگان پنجشیر سرکوب گسترده‌ی غیرنظامیان توسط طالبان و نقض گسترده‌ی حقوق بشر، از جمله نقض فاحش زنان و دختران را توصیف کرده‌اند."

ریچارد بنت، خواهان توقف سرکوب غیرنظامیان و برخورد تکاندهنده با اسیران جنگی از سوی طالبان شد.

او که تازه از سفر ۱۲ روزه افغانستان برگشته روز یکشنبه در صفحه توییتر خود نوشت که تحلیل منابع آزاد برخورد تکاندهنده گروه طالبان با اسیران جبهه مقاومت را تائید می‌کند.

به گفته او این خشونت و سرکوب باید متوقف شود و طالبان پاسخگو باشند.

آقای بنت افزوده که این نگرانی‌ها را در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به تاریخ ۲۶ اکتبر در میان خواهد گذاشت.

گزارشگر ویژه سازمان ملل از همه جوامع در افغانستان خواست که نگرانی‌های حقوق بشری خود را به دفتر او به طور محرمانه شریک کنند.

این در حالی است که به‌دنبال پایان‌یافتن سفر ریچارد بنت، گروهی از زنان معترض گفتند که گزارشگر ویژه سازمان ملل با مردم و قربانیان "ظلم و استبداد طالبان" دیدار نکرده بلکه با والی طالبان گفتگو کرده است.

زنان معترض می‌گویند که در طی بیش از یک سال گذشته مردم ولایت پنجشیر از اختطاف و شکنجه گرفته تا محاکمه‌ی صحرایی، قتل، نقض حریم خصوصی، کوچ اجباری و سایر موارد را به‌صورت گسترده شاهد بوده‌اند.

خبرها
جام جهانی ۲۰۲۲
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید