سهامدار عمده شرکت متا از مارک زاکربرگ خواست تا کارمندان و هزینه‌هایش را کاهش دهد

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۲

شرکت «التی‌متر کاپیتال منجمنت»، از سهامداران عمده متا، در نامه‌ سرگشاده‌ای از مارک زاکربرگ خواست تا از تعداد کارمندان و میزان سرمایه‌گذاری شرکت بکاهد.

او نوشت که متا با مصرف منابع مالی کلان روی ایده‌های مختلف، از جمله پروژه زیان‌ده متاورس، اعتماد سرمایه‌گذاران از دست داده است.

گریستنر تاکید کرد که اگر متا، مالک شرکت‌های فیس بوک و اینستاگرام، کارمندانش را تا ۲۰ درصد و میزان سرمایه‌گذاری خود را بین ۵ تا ۲۵ میلیارد کاهش دهد و همچنین سرمایه‌گذاری روی متاورس یا پروژه واقعیت‌ مجازی را به پنج میلیارد محدود کند، این شرکت می‌تواند سالانه تا ۴۰ میلیارد دالر صرفه‌جویی کند.

شرکت متا در شش ماه اول امسال حدود ۵.۸ میلیارد ضرر کرده است. امری که باعث شده سهامداران این شرکت بزرگ اعتماد ‌شان را از دست بدهند. گزارش سه ماهه ربع سوم سال هنوز منتشر نشده است و قرار است روز چهارشنبه منتشر شود.

متا برای پروژه متاورس خود هزاران نفر را استخدام کرده و میلیون‌ها دالر برای آن هزینه کرده است. متاورس که حامیانش آن را آینده اینترنت توصیف کرده اند، به یک دنیای مجازی دیجیتال گفته می‌شود که کاربران از طریق هدست به فضای‌های مجازی مختلف متصل می‌شوند. متاورس تلاش دارد که به کمک تکنولوژی‌های پیشرفته آن را به دنیای واقعی نزدیک‌تر کند.

به رغم ایجاد شوق و هیجان در آغاز پروژه متاورس، چشم انداز سوددهی آن روشن نیست.

خبرها
بحث روز
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید