اداره اطلاعات وزارت دفاع اوکراین می‌گوید جمهوری اسلامی، لباس‌های زرهی سربازان روسی را تامین می‌کند.

این اداره می‌گوید حدود ۱۵۰۰ جلیقه ضد‌گلوله و کلاه نظامی ایرانی در روسیه نگهداری می‌شود.

غرب کمک تسلیحاتی ایران به روسیه را به معنای دست داشتن تهران در جنگ اوکراین قلمداد می‌کند.

کشورهای غربی همواره با بیان این نکته، کمک تسلیحاتی ایران به روسیه در جنگ اوکراین را محکوم کرده‌اند.

به گفته اداره اطلاعات وزارت دفاع اوکراین همچنین از برنامه ایران برای ارسال ۳۰۰۰ وسیله حفاظت زرهی دیگر به روسیه در آینده نزدیک خبر داد.

به گفته سایت اداره اطلاعات وزارت دفاع اوکراین مقام‌های ایرانی همچنین قصد دارند گروه جدیدی از مستشاران را برای کمک به روسیه در استفاده از پهپاد "آرش-۲" اعزام کنند.

استفاده از تجهیزات و نیروهای نظامی ایران در جنگ روسیه با اوکراین در ماه‌های گذشته به طور مکرر مطرح شده است.

مقامات اوکراینی و بسیاری از کشورهای غربی بارها استفاده روسیه از پهپادهای ایرانی - از جمله پهپادهای انتحاری "شاهد ۱۳۶" را برای حمله به زیرساخت‌های غیرنظامی در اوکراین محکوم کرده‌اند.

این در حالی است که مقامات جمهوری اسلامی ارسال پهپاد به روسیه را تکذیب می کنند.

امیرسعید ایروانی، سفیر جمهوری‌اسلامی در سازمان ملل، استفاده از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین را نادرست، غیرمستند و براساس گمانه‌زنی‌ها و تفاسیر گمراه‌کننده توصیف کرد و تحقیقات سازمان ملل در این زمینه را غیرقانونی عنوان کرد.

پیشتر واشینگتن پست در گزارشی، از آمادگی ایران برای افزایش ارسال مخفیانه تسلیحات سنگین از جمله موشک‌های بالستیک کوتاه‌‌برد زمین به زمین از جمله موشک‌های فاتح-۱۱۰ و ذوالفقار به روسیه نیز خبر داده بود.

مقامات دولت امریکا همچنین حضور نیروهای نظامی ایران در شبه‌جزیره کریمه برای ارائه آموزش پهپادی به روسیه را تایید کرده‌اند.

امریکایی‌ها از تلاش روسیه برای دستیابی به تسلیحات متعارف پیشرفته ایران، از جمله موشک‌های زمین به هوا نیز خبر داده بودند.

خبرها
جهان‌نما
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید