پولیس پاکستان منظور پشتین را متهم به ارتکاب «خیانت» و «تروریزم» کرد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۳

پولیس پاکستان بر اساس شکایت یک شهروند، روز دوشنبه منظور پشتین، رهبر جنبش حفاظت از پشتون‌ها را به دلیل انتقادش از «سران و جنرالان ارتش و نقش آن‌ها در جنگ علیه تروریزم» متهم به ارتکاب «خیانت» و «تروریزم» کرده است.

روزنامه دادن گزارش داد که پشتین در یک سخنرانی روز یکشنبه خود فرماندهان ارتش پاکستان را مقصر کشتار در مناطق پشتون‌نشین پاکستان دانست.

پشتین افزود که از سال ۲۰۰۱ بدینسو قاعده تغییر کرد و یک مفهوم دیگر از امنیت ملی بوجود آمده که بر اساس آن خبرنگاران و افراد با اندیشه آزاد را هدف قرار می‌دهند و تهدید می‌کنند.

او از علی وزیر، نماینده مجلس پاکستان که در بند نیروهای امنیتی پاکستان است، به عنوان قربانی یاد کرد و گفت که وزیر بدلیل صریح‌گویی‌اش زندانی شده است.

پشتین در واکنش به این شکایت در توئیتر نوشت که «صداهایی را که علیه ظلم و جبر بلند می‌شود، با شکایت، زندان یا پروپاگند نمی‌شود خاموش کرد و فقط عدالت می‌تواند راهگشا باشد.»

محسن داور، نماینده دیگر مجلس پاکستان و از حامیان پشتین در حساب توئیتر خود نوشت: «شکایت علیه منظور پشتین بدلیل سخنرانی‌اش در کنفرانس عاصمه جهانگیر چیزی بیشتر از شرم‌آور است. دیگران بیشتر از آنچه پشتین در سخنرانی‌اش گفت در اعتراضات گفته‌اند. اما او را تنها متهم به خیانت و تروریزم کرده‌اند. این شکایت مسخره باید پس گرفته شود.»

خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید