"چون به خلوت می‌روند آن‌کار دیگر می‌کنند"؛ نشر عکس‌های وزیر جمهوری اسلامی با یک زن بی‌حجاب

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۰۹

مشاور وزیر شهرسازی ایران، صحت عکس‌های او با یک زن بی‌حجاب در مالزیا را تایید کرده اما جنبه اخلاقی انتشار عکس‌های خصوصی را زیر سوال برده است.

برخی کاربران در واکنش به عکس‌های رستم قاسمی گفته‌اند "واعظان کین جلوه بر محراب و منبر می‌کنند، چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند".

این تصاویر که رستم قاسمی، وزیر در حکومت‌های ابراهیم رئیسی و محمود احمدی‌نژاد، روسای جمهور فعلی و پیشین ایران را به همراه یک زن بی‌حجاب در پارکی در پایین برج‌های دوگانه پتروناس در کوالالمپور نشان می‌دهد، در سال ۲۰۱۱ گرفته شده است.

بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی که به‌گونه گسترده‌ای به این عکس‌ها واکنش‌ نشان داده‏‌اند، ابتدا نمی‌دانستند که این زن با وزیر اسلام‌گرای نزدیک به علی خامنه‎‌ای، رهبر جمهوری اسلامی رابطه‌ای داشته باشد.

اما مشاور این افسر پیشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ضمن تایید صحت عکس‌ها، تلویحاً گفته است که او همسر آقای قاسمی است.

این مشاور نوشته است: «انتشار عکس‌های خصوصی یک زن و شوهر با کدام مکتب اخلاقی سازگار است؟ برای اغراض سیاسی، شرافت و انسانیت را لجن‌مال نکنیم».

آنچه در این ماجرا بیشتر برای کاربران شبکه‌های اجتماعی جلب توجه کرده، سبک زندگی دوگانه مقام‌های حکومت اسلام‌گرای حاکم بر ایران در داخل و خارج از کشور است.

حجاب سختگیرانه در ایران اجباری است. همسران مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی، در داخل کشور یا در انظار عمومی دیده نمی‌شوند و آن‌ها که ظاهر می‌شوند، از حجاب اجباری مورد نظر حکومت پیروی می‌کنند.