منابع: طالبان پنج خانواده را در ولسوالی بنوی اندراب کوچ اجباری دادند

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۱

طالبان ۵ خانواده را در منطقه بنوی اندراب کوچ اجباری دادند. منابع به رادیو افغانستان اینترنشنال می‌گویند این خانواده‌ها شامل اعضای خانواده فرمانده کریم از فرماندهان جبهه مقاومت هستند. به گفته منابع، طالبان پس از دو درگیری با او به اعضای خانواده‌ها گفتند خانه‌های‌شان را ترک کنند.

فرمانده کریم امین‌زاده در گفتگو با رادیو افغانستان اینترنشنال کوچ اجباری اعضای خانواده‌اش را تایید کرد. او گفت که طالبان حدود ۲۰ تن از اعضای خانواده او را که شامل زنان و کودکان است، به موتر سوار کرده و به جای نامعلومی منتقل کرده‌اند

این فرمانده جبهه مقاومت گفت که طالبان چندین روستا از جمله ارزنگان پاین، میروا و مناطق آب دره را محاصره کرده و حتا برای چوپان‌ها اجازه نمی‌دهند گوسفندان شان را به کوه ببرند.

منابع گفتند که طالبان پس از دو درگیری مسلحانه با فرمانده کریم که در آن شماری از نیروهای طالبان کشته و زخمی شدند، خانواده‌ها را کوچ اجباری دادند.

در هفته‌های اخیر طالبان در منطقه آب دره و ارزنگان ولسوالی بنوی اندراب بر مواضع جبهه مقاومت ملی در اندراب حمله کردند. آن زمان منابع گفتند که حمله طالبان دفع شده و شماری از افراد طالبان کشته و زخمی شدند.

گفت‌وگوی ویژه
جهان‌نما
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید