منابع می‌گویند طالبان در قندوز معتادان مواد مخدر را در شرایط ناگوار نگهداری می‌کنند

شنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۴

منابع می‌گویند باوجود یک شفاخانه معیاری برای درمان معتادان مواد مخدر در قندوز، فرماندهی امنیه طالبان در این ولایت معتادان را در شرایط بد و در یک خانه مسکونی نگهداری می‌کند.

فرماندهی امنیه طالبان در قندوز می‌گوید ۱۵۰تن از معتادان را در یک کمپ صحی جمع‌آوری کرده است.

منابع محلی می‌گویند در قندوز یک شفاخانه ۸۰ بستری برای درمان معتادان وجود دارد که در کنار درمان معتادان به آن‌ها سه وقت غذا توزیع می‌شود.

به گفته این منابع، طالبان اما معتادان را در یک خانه مسکونی با شرایط بسیار بد، بدون دسترسی به آب و نان، نگهداری می‌کنند. آنها می‌گویند طالبان با معتادان بدرفتار می‌کنند و آنها را زندانی کرده‌اند.

فرماندهی طالبان در قندوز گفته است که این معتادان به خاطر جلوگیری از جرم‌های جنایی و برای درمان جمع‌آوری و توسط نیروهای امنیتی این گروه نگهداری می‌شوند و ریاست صحت‌عامه این ولایت برای درمان آن‌ها تدابیری را در نظر گرفته است.

در ماه‌های گذشته طالبان از جمع‌آوری معتادان و گداها خبر دادند. ویدیوهایی که از جمع‌آوری معتادان توسط طالبان منتشر شده نشان می‌دهد که افراد طالبان با معتادان بدرفتاری و با خشونت رفتار می‌کنند.

تاکنون رقم دقیق معتادان مواد مخدر در افغانستان مشخص نیست. طبق آماری که مقامات وزارت صحت‌عامه حکومت پیشین در سال ۱۳۹۹ منتشر کردند، شمار معتادان به مواد مخدر نزدیک به سه میلیون نفر می‌رسید.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
خبرها
سپړنه

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.