رسانه‌های پاکستان: تا بهبودی کامل عمران خان، شاه‌محمود قریشی تظاهرات را رهبری می‌کند

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۶

رسانه‌های پاکستانی گزارش دادند که تا هنگام بهبودی کامل عمران خان، نخست وزیر پیشین پاکستان، شاه‌محمود قریشی، معاون حزب تحریک انصاف رهبری تظاهرات را به دوش می‌گیرد.

آقای قریشی در یک گردهمایی اعلام کرد که عمران خان از او خواسته است مسوولیت رهبری راه‌پیمایی‌ها را به عهده بگیرد.

تظاهرات حزب تحریک انصاف پاکستان که با حمله به عمران خان و زخمی شدن او متوقف شده بود، قرار است روز سه‌شنبه، ۱۷ عقرب از سر گرفته شود.

حزب تحریک انصاف پاکستان و هوادارنش راه‌پیمایی طولانی‌شان را از شهر وزیرآباد، جایی که عمران در آن مورد سوءقصد قرار گرفت، دوباره آغاز خواهند کرد.

شاه‌محمود قریشی شامگاه روز یک‌شنبه، ۱۵ عقرب در یک تجمع مردمی در شهر فیصل‌آباد ایالت پنجاب گفت که به محض این‌که عمران خان سر پا شود، در راه‌پیمایی حضور خواهد یافت.

آقای قریشی خاطرنشان کرد که نخست وزیر پیشین پاکستان حتی اگر به طور کامل بهبود نیابد، در راهپیمایی طولانی راوپلندی اشتراک خواهد کرد.
براساس گزارش‌ها، عمران خان شام یک‌شنبه از شفاخانه مرخض شده است و در حال حاضر در اقامتگاه خود در شهر لاهور به سر می‌برد.

عمران خان روز پنجشنبه هفته پیش در جریان راهپیمایی علیه حکومت پاکستان در شهر وزیرآباد ایالت پنجات از سوی فردی مورد حمله مسلحانه قرار گرفت و از ناحیه پا زخمی شد. به گفته خود آقای خان، در این حمله یک نفر کشته و یازده نفر دیگر زخمی شدند.

آقای خان نخست وزیر، وزیر داخله و یک مقام ارشد استخبارات پاکستان را متهم به دست‌داشتن در طرح‌ریزی این ترور ناموفق کرده است. شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان برای تحقیقات در مورد این ادعای عمران خان، یک "کمیسیون کامل دادگاه" تشکیل داده است.