ایلان ماسک از جمهوری‌خواهان در انتخابات کانگرس حمایت کرد

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۶

ایلان ماسک، مالک جدید توییتر روز دوشنبه از رای‌دهندگان امریکایی خواست که در انتخابات کانگرس به نمایندگان حزب جمهوری‌خواه رای دهند.

او با توجه به حضور دموکرات‌ها در کاخ سفید و مجلس نمایندگان، در توییتر نوشت که باید جلو «زیاده‌خواهی» سیاسی احزاب گرفته شود.

ایلان ماسک، نخستین رئیس یک شرکت بزرگ شبکه اجتماعی است که حمایت خود را از یک حزب سیاسی در امریکا اعلام می‌دارد. تحلیل‌ها و نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که جمهوری‌خواهان به احتمال زیاد کنترول مجلس نمایندگان را به دست خواهند گرفت.

رئیس جدید توئیتر در صفحه خود نوشت: «تقسیم قدرت جلو زیاده‌خواهی خیلی بد هر دو حزب سیاسی را می‌گیرد. از این رو، با توجه به حضور یک رئیس‌جمهور دموکرات، من رای دادن به نمایندگان جمهوری‌خواه برای کرسی‌های کانگرس را توصیه می‌کنم.»

موضع گیری‌های جنجالی ماسک پس از کنترول توییتر باعث شده است که برخی از شرکت‌های بزرگ مانند فولکس‌واگن از نشر آگهی‌های تجاری خود در این شبکه صرف نظر کنند.

ماسک قبلا نیز گفته بود که به جمهوری خواهان رای می‌دهد. او مخالف نامزدی مجدد ترامپ برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ است و باور دارد که رئیس جمهور سابق برای این پست خیلی پیر است. او از ورود ران دسانتیس، والی جمهوری خواه ایالت فلوریدا در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرده است.

انتخابات کانگرس روز سه‌شنبه برگزار می‌شود و رای دهندگان، نمایندگان مجلس عوام و سنای امریکا را به ترتیب برای ۲ و ۶ سال انتخاب می‌کنند.

مرگ‌بارترین سفرها
جهان‌نما
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید