پس از مالکیت ایلان ماسک، توییت‌های نژادپرستانه در توییتر افزایش یافته است

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۱۹

یک سازمان مدنی روز پنجشنبه با نشر گزارشی خبر داد که پس از خرید توییتر توسط ایلان ماسک، شمار توییت‌های نژادپرستانه و نفرت‌پراکنانه در این شبکه به شدت افزایش یافته است.

مرکز مبارزه با نفرت‌پراکنی در فضای دیجیتال گفت که بیشتر این توییت‌ها علیه سیاه پوستان و دگرباشان جنسی است.

ایلان ماسک از آزادی بیان در توییتر دفاع کرده بود و این امر باعث نگرانی از افزایش نفرت‌پراکنی در این پلاتفورم گردید. در عین حال، او گفته بود که فعالیت‌های نفرت‌پراکنانه در این شبکه کاهش یافته است.

این مرکز مدنی که دفاتر آن در بریتانیا و امریکا فعال اند، در گزارشش نوشت که حملات نژادی به مردم سیاهپوست در توییتر سه برابر شده است. همچنان، سخنان نفرتبار علیه افراد ترانس جنسیتی و همجنسگرایان به طور متوسط، به ترتیب ۵۳ و ۳۹ درصد بالا رفته است.

در عین حال، سخنان نژادپرستانه علیه یهودیان و مردم امریکای جنوبی نیز بیشتر از پیش شده است.

یک تحلیلگر این مرکز به اسوشیتدپرس گفت: «به رغم ادعای یوئیل روث، مسوول بخش اعتماد و مصوونیت توییتر در مورد کاهش سخنان و حملات نفرتبار، آمار نشان می‌دهد که میزان توییت‌های نفرت‌پراکنانه در توییتر بالا رفته است.»

یوئیل روث هم روز چهارشنبه زیاد شدن توییت‌های نژادپرستانه و نفرت‌پراکنانه را تایید کرد اما گفت که توییتر در کاهش این توییت‌ها موفق عمل کرده است. او مدعی شد که از میزان این توییت‌ها ۹۵ درصد کاسته شده است.

توییتر روز ۳۱ اکتوبر اعلام کرد که ۱۵۰۰ اکانت با توییت‌های نفرت‌افکنانه را حذف کرده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
دیدگاه

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.