ایلان ماسک احتمال ورشکستگی مالی توییتر را مطرح کرد

جمعه ۱۴۰۱/۰۸/۲۰

همزمان با استعفای پنج مدیر ارشد توییتر و کاهش تبلیغات تجاری، ایلان ماسک دو هفته بعد از خریدن توییتر به ارزش ۴۴ میلیارد دالر، احتمال ورشکستگی این شرکت را مطرح کرده است.

او در نشستی با کارمندان توییتر هشدار داد که این شرکت سال آینده میلیون‌ها دالر ضرر خواهد کرد.

در دو هفته گذشته، ایلان ماسک نیمی از کارمندان توییتر را اخراج کرد و دلیل این کار خود را صرفه‌جویی در هزینه‌ها اعلام کرد. او در توییتر نوشت که این شرکت به علت از دست دادن تبلیغات تجاری، روزانه ۴ میلیون دالر ضرر می‌کند.

دو مدیر ارشد توییتر - یوئل راث و رابین ویلر - که دیروز با ایلان ماسک در یک تویتر اسپیس شرکت کرده بودند و به نگرانی‌های تبلیغ‌کنندگان در این پلتفورم جواب می‌دادند، امروز استعفا کردند. لیا کیسنر، مدیر ارشد امنیتی توییتر نیز صبح امروز اعلام کرد که از این شرکت کناره‌گیری کرده است.

علاوه بر سه مدیر ارشد که استعفای‌شان را اعلام کرده‌اند، دو مدیر ارشد دیگر - دیمین کایران و ماریان فوگارتی - که مسئول حفظ حریم خصوصی بودند نیز از توییتر کنار رفتند. رویترز نوشت که پیام‌های استعفای این دو مدیر را در یک گروه پیام‌های داخلی این شرکت مشاهده کرده است.

کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده گفت که پس از استعفای مدیران حفظ حریم خصوصی، حالا توییتر را «با دقت» زیر نظر دارد.

ماسک توییتر را با ۱۳ میلیارد دالر پول قرض خریده است و تا یک سال آینده باید ۱.۲ میلیارد دالر سود بدهد. این مبلغ فراتر از ۱.۱ میلیارد دالر درآمد توییتر است.

رفتار ایلان ماسک با کارمندان توییتر و آوردن تغییرات آنی در مقررات این پلتفورم مورد پسند بسیاری شرکت‌ها واقع نشده است. همچنان، آن‌ها نگران اند که مدیران کنونی توییتر در جلوگیری از افزایش نژادپرستی و نفرت‌پراکنی در این شبکه اجتماعی موفق نباشند.

از همین حالا شمار زیادی از کاربران، به خصوص کاربران لیبرال و چپ توییتر را ترک گفته اند. برعکس، کاربران و فعالان جناح راست در توییتر فعالتر شده اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
دیدگاه

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.