وزیر داخله ترکیه از بازداشت یک نفر به ظن دست داشتن در انفجار استانبول خبر داد

دوشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۲۳

وزیر داخله ترکیه روز دوشنبه اعلام کرد که پولیس مظنونی را که گمان می‌رود مواد منفجره را در خیابان مزدحم استقلال، در مرکز استانبول جاسازی کرده بود، بازداشت کرده است.

سلیمان سویلو گفته است: "یافته‌های اولیه نشان می‌دهد که شبه‌نظامیان کرد مسئول این حمله بوده‌اند."

در انفجار روز یکشنبه در خیابان استقلال، یک گذرگاه محبوب پر از مغازه و رستورانت در مرکز استانبول دست‌کم شش نفر کشته و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.

خبرگزاری اناتولی به نقل از سلیمان سویلو، وزیر داخله ترکیه گزارش داد که: "اندکی قبل فردی که مواد منفجره را جاسازی کرده بود، توسط پولیس استانبول بازداشت شد."

او جزئیات بیشتری درباره هویت مظنون نداد، اما گفت که ۲۱ نفر دیگر نیز برای بازجویی بازداشت شده‌اند.

وزیر داخله ترکیه هشدار داد که "کسانی که باعث شدند ما در خیابان استقلال این درد را متحمل شویم، درد بیشتری خواهند کشید."

آقای سویلو همچنین ایالات متحده امریکا را مقصر دانست و گفت که پیام تسلیت کاخ سفید شبیه به این جمله است که "قاتل اولین کسی است که در صحنه جنایت ظاهر می‌شود."

ترکیه امریکا را به حمایت از گروه‌های کرد سوری متهم می‌کند.

وزیر داخله ترکیه گفت از ۸۱ زخمی که در شفاخانه بستری شده بودند، ۵۰ نفر آن بهبود یافته و به خانه رفته‌اند. به گفته او ۵ نفر از زخمی‌ها تحت مراقبت بخش عاجل قرار دارند و زندگی ۲ نفر در خطر است.

حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک)‌ یک سازمان سیاسی چپگرا و مسلح در کردستان ترکیه است که از سال ۱۹۸۴ دست به مبارزه مسلحانه علیه دولت ترکیه می‌زند.

انقره و واشنگتن پ.ک.ک را یک گروه تروریستی می‌دانند، اما درباره گروه‌های کرد سوری که علیه داعش در سوریه جنگیده‌اند، اختلاف نظر دارند.

بحث روز
جهان‌نما
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید