پروژه ۴ میلیارد دالری عمان؛ دارالارکان عربستان سعودی با خانواده ترامپ قرارداد امضا کرد

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۸/۲۹

دارالارکان، توسعه‌دهنده املاک و مستغلات عربستان سعودی می‌گوید قراردادی را با شرکت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق امریکا امضا کرده است تا از برند ترامپ برای پروژه ۴ میلیارد دالری خود در عمان استفاده کند. این پروژه شامل زمین گلف، هتل و ویلا است.

شرایط مالی این توافق فاش نشده است.

به گزارش رویترز، بیانیه‌ای که روز یکشنبه منتشر شد، شرایط مالی توافق با سازمان ترامپ را که هتل‌ها، زمین‌های گلف و سایر املاک و مستغلات را در سراسر جهان مدیریت می کند، فاش نکرده است.

در پرونده دارالارکان آمده است که پروژه آیدا، سرمایه گذاری مشترک با شرکت توسعه گردشگری عمان، شامل ویلاهای مسکونی ترامپ، یک هتل و یک زمین گلف است که در نزدیکی مسقط ساخته می‌شود که کار تکمیل آن بیش از یک دهه طول خواهد کشید.

ترامپ در زمان ریاست جمهوری، کنترل تجارت را به پسرانش واگذار کرده بود.

او در دوران ریاست‌جمهوری خود از روابط نزدیک با کشورهای حاشیه خلیج فارس، از جمله عربستان سعودی برخوردار بود که 2 میلیارد دالر در شرکت جرد کوشنر، داماد و دستیار سابق ترامپ، سرمایه‌گذاری کرده است.

سازمان ترامپ دو زمین گلف و یک مرکز مالی و گردشگری در دبی نیز دارد.

ترامپ که از زمان شکست خود در انتخابات 2020 حملات بی امان را علیه یکپارچگی انتخابات امریکا انجام داده است، در 15 نوامبر تلاش خود را برای به دست آوردن مجدد ریاست جمهوری در سال 2024 آغاز کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
زمانی که غول‌ها رو در رو می‌شوند: نظم نوین جهانی: چین و هند
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.