طالبان ١٢ نفر را به اتهام‌های مختلف در ورزشگاه فوتبال لوگر شلاق زدند

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۲

دادگاه استیناف طالبان در لوگر روز چهارشنبه دوم قوس، ١٢ تن شامل ۳ زن و ۹ مرد را به اتهام‌های مختلف در ورزشگاه فوتبال در شهر پل علم، مرکز این ولایت شلاق زدند.

گل رحمان آخندزاده، رئیس دادگاه استیناف طالبان در لوگر گفته است خوشحال است که بعد از بیست سال «حدود» جاری می‌شود.

براساس خبرنامه مرکز رسانه‌های طالبان در لوگر، گل رحمان آخندزاده در هنگام شلاق زدن این افراد تاکید کرده است که اجرای حدود و اجرای شریعت از آرمان‌های «شهدا» بود.

او گفته است که دستور ملا هبت‌الله آخندزاده، رهبر این گروه مبنی برای اجرای حکم «حدود» اجرا خواهد شد. او افزوده است پرونده‌های این افراد بررسی شده و آنها به جرم شان اعتراف کرده‌اند.

مولوی عنایت‌الله شجاع، معاون والی طالبان برای لوگر نیز گفته است که هدف طالبان از شلاق زدن، تقویت نظام اسلامی و اجرای شریعت است.

طبق خبرنامه مرکز رسانه‌های طالبان در لوگر، این مقام طالبان در هنگام اجرایی شلاق زدن شهروندان گفته است تطبیق شریعت راه‌حل مشکلات بزرگ افغانستان است و شریعت باید عملی شود.

تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهد که صدها نفر در ورزشگاه فوتبال جمع شده و شلاق زدن طالبان را تماشا می‌کنند.

اخیرا، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان گفت که ملا هبت‌الله آخندزاده، رهبر این گروه به قضات طالبان دستور داده دوسیه‌های را که در آن "تمام شرایط شرعی حد و قصاص" تکمیل شده باشد، اجرا کنند.

در پی این دستور، طالبان در هفته‌های گذشته شماری از شهروندان را در ولایت تخار و بامیان در محضر عام شلاق زدند.

طالبان در طول پانزده ماه گذشته در محاکم صحرایی در ولایت‌های دیگر افغانستان شماری زیادی از شهروندان را به اتهام‌های مشابه در محضر عام شلاق زده‌اند.

فعالان حقوق بشر می‌گویند طالبان متهمان را بدون اثبات جرم و در غیاب دادگاه عادلانه مجازات می‌کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
پرونده‌ی اینترپل
خبرها
بحث روز

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.