روسیه در حال تصویب قانونی است که استفاده از رحم جایگزین برای خارجی‌ها را ممنوع می‌کند

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۶

رئیس مجلس سفلی پارلمان روسیه می‌گوید این کشور به زودی قانونی را تصویب خواهد کرد که استفاده از رحم جایگزین مادران روسی برای خارجی ها را ممنوع می‌کند.

رحم اجاره‌ای یا جایگزین در روسیه قانونی است اما گروه‌های مذهبی این عمل را به عنوان تولد تجاری کودکان مورد انتقاد قرار داده‌اند.

ویاچسلاو ولودی، رئیس مجلس سفلی پارلمان روسیه در پیام تلگرانی گفت:" همه چیز برای محافظت از کودکان با منع خارجی‌ها از استفاده سرویس رحم حایگزین انجام شود."

او همچنین افزود که در چند سال گذشته حدود ۴۵ هزار کودک توسط رحم جایگزین از خارج کشور گرفته شدند. او گفت: " قاچاق کودکان غیر قابل قبول است."

قانونگذاران روسيه اين لايحه را تقريبا به اتفاق آرا در ماه می امسال تصويب کردند. در صورت تصویب توسط یک سوم مجلس، توسط مجلس علیا مورد بررسی قرار می‌گیرد و با امضای ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور این کشور به قانون تبدیل می‌شود.

روش باروری رحم جایگزین طوری است که جنین ۹ ماه بارداری را در رحم شخص ثالث خواهد گذراند در حالی که جنین ژن هایش را از پدر و مادر اصلی خود دریافت کرده است.

اخراج کودکان اوکراینی از روسیه

دولت اوکراین می گويد روسيه از زمان حمله به این کشور در ماه فبروری بيش از ۱۲ هزار کودک اوکراينی را به زور اخراج کرده است، در حالی که ۴۴۰ نفر در جنگ جان خود را از دست داده اند و صدها نفر مفقود شده‌اند.

روسيه اخراج اجباری را تکذيب می کند و می گويد که انتقال مردم به روسيه از اوکراين، حفاظت از غيرنظاميان در برابر سربازان اوکراينی بوده است.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
سفیران - فصل چهارم (فرانسه)
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید