حذف قطر و اکوادور؛ هالند بی‌دردسر و سنگال باهیجان به دور حذفی صعود کردند

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۸

تیم‌های هالند و سنگال از گروه A جام جهانی فوتبال به مرحله حذفی رقابتها راه یافتند.

در نخستین شب از دور‌ سوم و نهایی مرحله گروهی جام جهانی، دو دیدار همزمان میان هالند - قطر و سنگال - اکوادور برگزار شد که تیم‌های هالند و سنگال با شکست حریفان، صعود خود به مرحله حذفی را قطعی کردند.

در یکی از بازی ها هالند مدعی که صدرنشینی گروه را نیز در اختیار داشت، با نتیجه ۲ بر ۰ با گل های گاکپو و فرنکی دی یونگ از سد میزبان از قبل حذف شده رقابت ها، قطر گذشت و به عنوان صدرنشین صعودش را به دور حذفی قطعی کرد.

در دیگر دیدار حساس گروه که فوق العاده هیجان انگیز دنبال شد، سنگال ۲بر ۱ اکوادور را در جدالی نزدیک و نفس‌گیر شکست داد تا بعنوان تیم دوم صعود کند.

سنگال که هیچ راهی جز‌ پیروزی برای صعود نداشت، در واپسین لحظات نیمه اول با گل اسماعیل سار از روی نقطه پنالتی پیروز به رختکن رفت.

اکوادور که با نتیجه مساوی هم صعود می‌کرد، با بازی هجومی‌اش در نیمه دوم موفق شد توسط کاسیه‌دو در دقیقه ۶۸ به گل تساوی دست پیدا کند، اما خوشحالی اکوادوری ها ۲ دقیقه بیشتر دوام نیاورد، زیرا ضربه سر کالیدو کولیبالی مدافع پیشتاخته و سرشناس سنگال به گل تبدیل شد و در نهایت نماینده آفریقا با حفظ این نتیجه، پیروز میدان شد و صعود را جشن گرفت.

به این ترتیب با توجه به نتایج رقم خورده امشب، از گروه A هلند با ۷ امتیاز و سنگال نیز با ۶ امتیاز راهی مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ شدند.

تیم های اکوادور و قطر نیز با ۳ و ۰ امتیاز با جام جهانی خداحافظی کردند.

هلند در مرحله یک هشتم نهایی با تیم دوم گروه B و سنگال نیز با تیم اول گروه B رقابت خواهند کرد.

از ساعت ۱۱:۳۰ امشب به وقت کابل، تکلیف دو تیم صعود کننده از گروه B رقابت ها با دو دیدار همزمان میان ایران - آمریکا و انگلیس و ویلز مشخص خواهد شد.

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
عشق و ایمان در هند

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید