تیم‌های فرانسه و استرالیا از گروه D جام جهانی به مرحله حذفی جام راه یافتند.

در دومین شب از دور‌ نهایی مرحله گروهی، به صورت همزمان دو دیدار میان فرانسه - تونس و دنمارک - استرالیا برگزار شد. تیم‌های تونس و استرالیا حریفان خود را شکست دادند.

تونس و دنمارک از رقابت‌ها حذف شدند.

در یکی از بازی‌ها تیم فوتبال تونس، فرانسه مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی را با گل دقیقه ۵۸ وهبی‌خزری شکست داد، اما این پیروزی باعث نشد این تیم صعود کند.

فرانسه در این بازی به بازیکنان ترکیب اصلی‌اش از جمله کیلیان امباپه و دمبله استراحت داده بود و در نهایت جدال را به حریفش واگذار کرد.

البته خروس‌ها در ثانیه‌های واپسین لحظات بازی توسط گریزمن که در نیمه دوم به میدان آمده بود، گل تساوی را زدند که VAR این گل را به دلیل آفساید رد کرد.

در دیگر بازی این گروه نیز تیم فوتبال استرالیا با تک گل دقیقه ۶۰ لیکی از سد دنمارک گذشت و با ۶ امتیاز جشن صعود را در مقابل نماینده صاحب نام اروپا بر پا کرد.

پس از حذف تیم های قطر و ایران، استرالیا نخستین نماینده آسیا است که راهی مرحله حذفی می‌شود.

در این گروه، هر دو‌ تیم فرانسه و استرالیا ۶ امتیازی شدند، اما فرانسه به دلیل تفاضل گل بهتر به عنوان تیم اول گروه صعود کرد.

تیم‌های تونس و دنمارک نیز با ۴ و ۱ امتیاز با جام جهانی خداحافظی کردند.

فرانسه در مرحله یک هشتم نهایی با تیم دوم گروه C و استرالیا نیز با تیم اول این گروه رقابت خواهند کرد.

از ساعت ۱۱:۳۰ امشب به وقت کابل، تکلیف دو تیم صعود کننده از گروه C رقابت ها با دو دیدار همزمان میان ارجنتاین - پولند و عربستان - مکزیکو مشخص خواهد شد.

چین در مسیر قطب شمال
خبرها
خبرها

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید