یونیسف از روان درمانی زنان افغانستان خبر داد

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۹

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل از روان درمانی زنان افغانستان خبر داد. بیگم اخلافی، یک مشاور روانی - اجتماعی در یونیسف گفته زنان با فقر و استرس روبرو هستند و بسیاری احساس غرق شدن می‌کنند. او می‌گوید: «احساس می‌کنم با استفاده از مهارت‌هایم برای حمایت از آن‌ها مفیدم.»

زنان و دختران در افغانستان در حال حاضر قربانی بزرگ حکومت طالبان محسوب می‌شوند. این گروه محدودیت‌های گسترده‌ای در یکسال گذشته بر زنان و دختران وضع کرده‌اند.

در حال حاضر شماری از زنان فعال حقوق زن در بازداشت طالبان بسر می‌برند. طالبان همچنین در بسیاری از مناطق مختلف زنان را شلاق می‌زنند و می‌گویند طبق شریعت عمل می‌کنند.

جامعه جهانی همواره از طالبان خواسته که به حقوق بشر احترام بگذارند. کشورها اخیرا از شلاق زدن طالبان هم به شدت انتقاد کرده‌اند.

در یکی از آخرین موارد، آلمان اعلام کرد که شلاق زدن «نقض شنیع کرامت انسانی» است. وزارت خارجه طالبان اما در پاسخ تندی آلمان را به نژادپرستی و اسلام هراسی متهم کرد.

تفسیر سلیقه‌ای طالبان از اسلام و گسترش محدودیت‌های این گروه در افغانستان، زنان بی‌شماری را خانه‌نشین و منزوی کرده است. خشونت‌ علیه زنان نیز رو به فزونی است.

مشاور روانی - اجتماعی یونیسف گفته است: «این زمان‌ها برای زنان چالش برانگیز است.»

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل خبر داده که ۸۵۰ نفر برای ارائه مراقبت‌های بهداشتی - روانی آموزش خواهند دید.

یونیسف گفته از این مددکاران اجتماعی برای ارائه مراقبت‌های بهداشتی و روانی به بیش از ۷۵ هزار کودک هم حمایت خواهد کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

قمرها
سپړنه
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.