احمد مسعود: تنها انتخابات می‌تواند افغانستان را از بحران سیاسی خارج کند

چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۰۹

احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی افغانستان در دومین روز نشست «گفتگوهای امنیتی هرات» در تاجیکستان گفت که تنها انتخابات می‌تواند افغانستان را از بحران سیاسی خارج کند. او گفت بگذارید مردم خودشان تصمیم بگیرند چه نظامی می‌خواهند.

دهمین نشست «گفتگوی امنیتی هرات» توسط انستیتوت مطالعات استراتژیک افغانستان با همکاری مرکز مطالعات افغانستان و منطقه برگزار شده است. این نشست پیش از این در افغانستان برگزار می‌شد.

رهبر جبهه مقاومت ملی در این نشست افزود: «حل مشکل اساسی افغانستان، نگرانی‌های متعدد منطقه و جهان را در ایجاد یک مکانیزم همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، برای حمایت و همکاری با مردم افغانستان، برای تاسیس یک نظام غیر متمرکز، مشروع و منتخب می‌دانیم.»

احمد مسعود خطاب به کشورها تاکید کرد تعامل با حکومت طالبان که نه مشروعیت، نه صلاحیت و نه حمایت مردمی دارد، به هیچ عنوان راهگشا نیست.

به گفته وی، گسترش مقاومت و ایستادگی زنان در افغانستان، شکل گیری اجتماعات و اعتراضات و جریان‌های مخالف طالبان در بیرون از افغانستان، همه نشان دهنده نارضیاتی جدی مردم از شرایط فعلی است.

رهبر جبهه مقاومت ملی می‌گوید در طول یکسال گذشته در تعامل با جریان‌های سیاسی افغانستان بوده و همه متحدانه یک نظر داشتند که ادامه شرایط موجود غیر قابل قبول است و باید نظامی منتخب باشد.

احمد مسعود گفت شمار زیادی از شهروندان افغانستان در تبعید، حکومت طالبان را نمی‌خواهند.

او بدون ارائه توضیحات گفت مردم افغانستان در نتیجه توطئه و خیانت، هر آنچه را داشتند از دست دادند.

با این حال احمد مسعود ابراز امیدواری کرد که با اتحاد و انسجام همه مردم، افغانستان شاهد تغییر باشد.

رهبر جبهه مقاومت ملی از اتحاد خود با اسماعیل خان و عبدالرشید دوستم گفت و افزود ما همه باهم متحد هستیم. او گفت دوستان واقعی کسانی‌اند که امروز ایستاده‌اند.

جهان‌نما
بحث روز
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید