در سومین شب از دور سوم و نهایی مرحله گروهی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲، دو دیدار به صورت هم زمان از گروه F میان کرواسیا–بلجیم و مراکش–کانادا برگزار شد که در نهایت مراکش حریفش را شکست داد و جدال دو تیم صاحب نام اروپا برنده‌ای نداشت.

تیم‌های فوتبال مراکش و کرواسیا راهی دور حذفی جام جهانی ۲۰۲۰ شدند.

در مهم‌ترین بازی که در ورزشگاه احمد بن علی برگزار شد، جدال تیم‌های کرواسیا و بلجیم پس از ۹۰ دقیقه تلاش دو تیم با تساوی بدون گل به پایان رسید.
بازی در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید و مهم‌ترین اتفاق آن پنالتی بود که برای کرواسیا ابتدا اعلام شد، اما پس از بررسی داور توسط VAR رد شد.
با شروع نیمه دوم، بلجیم که چیزی برای از دست دادن نداشت و تنها با پیروزی جواز صعود می‌گرفت، با آوردن لوکاکو بازی را هجومی آغاز کرد، اما هر چه زد به در بسته خورد و در نهایت پیکار با نتیجه صفر بر صفر مساوی به پایان رسید تا تیم پر ستاره بلجیم (شیاطین سرخ) خداحافظی تلخ و زودهنگامی با جام جهانی داشته باشد.
در دیگر بازی که به میزبانی استادیوم الثاممه برگزار شد، مراکش به مصاف تیم حذف شده کانادا رفت که در نهایت با شکست ۲ بر ۱ این تیم موفق شد به‌عنوان تیم نخست جواز حضور در مرحله حذفی را به دست بیاورد.
مراکش با انگیزه خیلی زود با گل دقیقه ۴ حکیم زیاش به گل اول بازی رسید و در همان ابتدا برتری‌اش را به حریف دیکته کرد. گل دوم مراکش نیز در دقیقه ۲۳ توسط یوسف النصیری به ثمر رسید تا خیال شیرهای اطلس به‌خاطر کسب ۳ امتیاز و صعود راحت شود. البته کانادا در دقایق آتی بازی را در دست گرفت و توسط فشاری که به حریف ایجاد کرد در دقیقه ۴۲ نیمه نخست یکی از گل‌های خورده را جبران کرد.
در نهایت جدال دو تیم با حفظ همین نتیجه تا پایان ۹۰ دقیقه، با نتیجه ۲ بر ۱ به سود مراکش به پایان رسید تا شیرهای اطلس به دور از تصور، به‌عنوان تیم صدرنشین راهی مرحله حذفی شوند.
با توجه به نتایج رقم خورده امشب، از گروه F مراکش با ۷ امتیاز به‌عنوان تیم نخست و کرواسیا نیز با ۵ امتیاز به‌عنوان تیم دوم راهی مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ شدند.

تیم فوتبال بلجیم با ۳ و کانادا نیز بدون امتیاز، از مسابقات حذف شدند.

به این ترتیب در مرحله یک هشتم نهایی با مراکش با تیم دوم گروه E و تیم فوتبال کرواسیا نیز با صدرنشین این گروه روبه رو خواهد شد.
در ادامه دور گروهی از ساعت ۱۱:۳۰ امشب به وقت کابل، تکلیف دو تیم صعود کننده از گروه E رقابت‌ها با دو دیدار همزمان میان اسپانیا–جاپان و آلمان-کاستاریکا مشخص خواهد شد.

عبور از آند
دیدگاه
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید