تیم های فوتبال جاپان و اسپانیا راهی مرحله یک هشتم جام جهانی ۲۰۲۲شدند

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۰

در سومین شب از دور سوم و نهایی مرحله گروهی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲، دو دیدار به صورت هم زمان از گروه E میان اسپانیا – جاپان و آلمان - کاستاریکا برگزار شد که در نهایت تیم‌های جاپان و آلمان در مقابل حریفان خود به برتری رسیدند.

در مهم ترین بازی تیم‌های فوتبال اسپانیا و جاپان در ورزشگاه خلیفه به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری جاپان، نماینده آسیا روی بازگشتی شگفت انگیز با نتیجه ۲ بر ۱ به پایان رسید تا این تیم به عنوان صدرنشین این گروه به مرحله بعدی برسد.

نیمه اول را همان طور که انریکه هم در نشست خبری‌اش هم تاکید کرده بود، اسپانیا با مالکیت توپ بالا شروع کرد که در نهایت موفق شد با تک گل موراتا که در دقیقه ۱۲به ثمر رسید، پیروز به رختکن برود.

با شروع نیمه دوم جاپان بازی را طوفانی آغاز کرد و موفق شد ابتدا با گل بازیکن تعویضی اش، دوآن در دقیقه ۴۸ و تاناکا در دقیقه ۵۱پس از بررسی VAR بازی را به سود خود کند و در نهایت هم با حفظ همین نتیجه صاحب ۳ امتیاز حساس این بازی شود.

در دیگر بازی این گروه نیز تیم فوتبال آلمان در ورزشگاه البیت با حساب ۴ بر ۲ در مقابل کاستاریکا به برتری رسید، اما به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به اسپانیا از صعود به دور بعدی مسابقات بازماند تا پس از بلجیم، دومین حذف شده بزرگ جام جهانی در دور گروهی باشد.

جرمن‌ها در حالی شکست خوردند که ابتدا با گل گنبری پیش افتادند، اما در ادامه کاستاریکا با دو گلی که زد از حریف پیشی گرفت تا شرایط جدول کاملا تغییر کند. اما این پایان کار نبود، زیرا بازگشت آلمان با گل های فولکروگ و هاورتز این تیم را با نتیجه ۴ بر ۲ پیروز میدان کرد.

با توجه به نتایج رقم خورده امشب، از گروه E جاپان با ۶ امتیاز به عنوان تیم نخست و اسپانیا نیز با ۴ امتیاز به عنوان تیم دوم راهی مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ شدند.

تیم های آلمان و کاستاریکا هم با ۴ و ۳ امتیاز از مسابقات حذف شدند.

به این ترتیب در مرحله یک هشتم نهایی، چاپان حریف کرواسی در تیم دوم گروه F و تیم فوتبال اسپانیا نیز با صدرنشین این گروه یعنی مراکش روبه رو خواهد شد.

مرحله گروهی رقابت ها جام جهانی ۲۰۲۲امروز جمعه با برگزاری دو دیدار همزمان از گروه های G و Hبه پایان خواهد رسید تا تکلیف ۴ تیم صعود کننده دیگر هم مشخص و ۱۶تیم وارد مرحله یک هشتم نهایی شوند.

برنامه مسابقات امروز:
گروه H ساعت ۷:۳۰ شام
پرتگال – کوریای جنوبی
غنا – یوروگوای
گروه G ساعت ۱۱:۳۰ شام
برازیل - کامرون
سوییس - صربستان

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
سپړنه
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.