اسپانیا در واکنش به ارسال بمب پُستی به مقامات ارشد، سطح تدابیر امنیتی را بالا برد

پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۰

به دنبال ارسال پُست‌های حاوی بمب به مقامات ارشد، از جمله پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا، این کشور سطح تدابیر امنیتی خود را افزایش داد.

حکومت اسپانیا تصور می‌کند که بسته‌های تهدیدآمیز به خاطر حمایت این کشور از اوکراین ارسال شده و وعده داده است که از پشتیبانی از کی‌یف دست نکشد.

وزارت دفاع، یک پایگاه هوایی و یک کارخانه سلاح سازی، سفارتخانه‌های امریکا و اوکراین در مادرید، از بسته‌های تهدیدآمیز مشابه دریافت کردند.

وزیر دفاع اسپانیا که روز پنجشنبه به شهر ادیسه در اوکراین سفر کرد، گفت که اسپانیا به حمایت از اوکراین ادامه خواهد داد. او گفت: «بگذارید این را روشن کنم که هیچ یکی از این [پُست‌های] ارسالی و اقدامات خشونت‌آمیز دیگر تعهد روشن و محکم اسپانیا، کشورهای ناتو و اتحادیه اروپا را در برابر اوکراین تغییر نمی‌دهد.»

بمب پُستی که به سفیر اوکراین در اسپانیا فرستاده شده بود، روز چهارشنبه زمانی منفجر شد که یک محافظ این سفارت آن‌ را بررسی می‌کرد. این انفجار منجر به زخمی‌شدن محافظ گردید.

سفیر اوکراین در اسپانیا روسیه را مقصر و مسوول فرستادن این نامه‌ها خوانده است. او گفت که از طرف وزارت خارجه اوکراین هدایاتی دریافت کرده است تا برای هر نوع رویدادی از طرف روسیه آماده باشد.

معاون وزیر داخله اسپانیا گفت که پنج بمب پُستی از داخل خاک اسپانیا فرستاده شده است. در بسته‌ها مواد آتش‌زا جا‌به‌جا شده و وقتی باز می‌شوند شعله می‌گیرند. او افزود که هرچند این بمب‌ها ساخت خانگی است اما کار یک نفر نیست.

او گفت که پنج نامه را خنثی کرده‌اند اما یکی از نامه‌ها را برای بررسی بیشتر نگه داشته‌اند.

جهان‌نما
بحث روز
خبر ورزشی

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید