صعود مقتدرانه سه شیر با حذف قاطعانه سنگال؛ انگلستان حریف فرانسه در یک چهارم نهایی شد

یکشنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۳

تیم فوتبال انگلستان با حذف آخرین نماینده افریقا، راهی مرحله یک چهارم پایانی جام جهانی فوتبال شد.
در ادامه مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی، تیم‌های انگلستان و سنگال در ورزشگاه البیت به مصاف هم رفتند که در نهایت این دیدار با برتری قاطعانه ۳ بر صفر انگلستان به پایان رسید.

انگلستان با این که بازی را خیلی آرام و کم موقعیت شروع کرد، در اولین فرصت روی یک حرکت تیمی خوب در دقیقه ۳۸ توسط جوردن هندرسون به گل اول رسید.

چند دقیقه بعد و در دقایق نخست وقت‌های اضافی، انگلستان روی توپ ربایی و حرکت پا به توپ عالی بلینگهام که پاس گل اول را نیز داده بود و توپ را به فیل فودن رساند، با ضربه کاپیتان هری کین به گل دوم رسید تا نیمه اول را با برتری ۲ بر صفر تمام کند.

این نخستین گل هری کین کاپیتان و مهاجم تیم ملی انگلستان در رقابت های جام جهانی بود که سرانجام پس از انتقادات زیاد از او در این بازی حساس زده شد.

در نیمه دوم هم با این که سنگال بازی را هجومی آغاز کرد، اما اوضاع بر وفق مراد شاگردان ساوتگیت پیش رفت و این تیم با زدن گل سوم توسط ساکا در دقیقه ۵۷ کار حریفش را یکسره کرد تا صعود مقتدرانه‌ای به دور بعدی مسابقات داشته باشد.

به این ترتیب تیم ملی فوتبال انگلستان با کسب این پیروزی و صعود، در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات، روز شنبه ۱۰ دسمبر در ورزشگاه البیت در دیداری حساس و پر بیننده به مصاف فرانسه خواهد رفت.

رقابت های این مرحله روز دوشنبه نیز با دو دیدار زیر پیگیری خواهد شد:
جاپان – کرواسیا ۱۹:۳۰
برازیل – کوریای جنوبی ۲۳:۳۰

خبر ورزشی
خبرها
گفت‌وگوی ویژه

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید