طنز سیاسی؛ نرخ اسناد تحصیلی طالبان اعلام شد

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۹/۱۵

وزیر مبارزه با تحصیلات عالی طالبان نرخ هر قطعه از اسناد تحصیلی را اینگونه اعلام کرد:

فوق دکتورا: سخنرانی از پشت، مقاومت در برابر خواسته‌های انسانی مردم، بستن مراکز آموزشی، امضای احکام تعرض بر جان و مال مردم، گروگانگیری ۳۰ میلیون نفر، اطاعت کامل از چودری صاب و عروسی با چهار زن، از جمله یک دختر چهارده ساله.

سند در منطقه گوالمندی کویته یا در مدرسه اکوره ختک داده می‌شود.

دکتورا: جابه‌جایی مواد منفجره در تربوز، انتقال مواد منفجره و مهمات در بخش‌های تحتانی بدن، غصب زمین‌های دولتی، خرید و فروش انتحاری، انتقال تجهیزات افغانستان به پاکستان، امضای قرارداد استخراج معدن افغانستان و قاچاق آن به کشورهای همسایه، بردن عروس توسط هلی‌کوپتر، سرمایه‌گذاری در شرکت‌های قطری، دریافت بسته‌های دالر از وزارت خارجه امریکا و هر کار دیگر که زندگی مردم را تلخ کند.

سند نیاز نیست. کافیست لباس سفید با واسکت و لنگی سیاه بپوشد و شکمش یک متر پیشتر از خودش حرکت کند.

ماستری: راندن موتر رنجر امریکایی بر شهروندان و کشتن حداقل شش نفر، شلاق‌زنی با تمام قدرت حیوانی بدن، غصب زمین‌های شخصی، اختطاف و تجاوز بر زنان فعال مدنی، جابه‌جایی ماین در شفاخانه، مکتب و پل، تخریب هفت پایه برق، دروغ‌گویی در رسانه‌ها و خرید و فروش پاسپورت.

سندش به صورت انلاین از کارخانو در پیشاور فرستاده می‌شود.

لیسانس: جابه‌جایی هشتاد ماین بشکه‌ای، ترور سیزده شهروند در طول یک سال، دزدی اموال مردم، بستن آرایشگاه زنانه، تعطیل فکر و اندیشه و اطاعت از یکی نادان‌تر از خودش، جمع‌آوری عشر، اسقاط و وظیفه، شکستن چیزهایی که نمی‌فهمد چیست، تلاشی آدم‌های پاک، نپرداختن پول دکاندار و کراچی‌وان و لیسیدن آیسکریم به سبک میا خلیفه.

می‌تواند یک نفر که لیسانس دارد را بکشد و سندش را بگیرد.

شهادتنامه صنف دوازده: این یکی چونکه شهادتنامه است به خانواده گرامی‌اش تسلیم داده می‌شود زیرا متعلم گرامی خودش را در آخرین پارچه امتحان به قطعات کوچک غیرقابل جمع‌شد تبدیل کرده است. ورثه‌اش می‌تواند شهادتنامه را ضمن سند عرفی سه بسوه زمین در شهرک انتحاری، واقع ده سبز از سالن کنفرانس هوتل انتسشهادینال (هوتل سابق انترکانتیننتال) دریافت نماید.

سند عمومی مدرسه (معادل صنف هشت): این سند از لحظه ورود به مدرسه توسط استاد راهنما داده می‌شود و نیاز به هیچ آموزشی ندارد. فقط قبول کند که طالب می‌شود و هیچ‌گاه به عقلش مراجعه نکند.

این سند پایه است. هر کس می‌خواهد به صنف بعدی راه پیدا کند باید از این مسیر بگذرد و سند عمومی داشته باشد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
خبرها
جهان‌نما
اپیزود اول: جان اف کندی

رادیو

پادکست‌ها