در آخرین دیدار مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲، تیم‌های فوتبال پرتگال و سوئیس در ورزشگاه بزرگ لوسیل به مصاف هم رفتند.

جدال دو تیم با درخشش گونسالو راموس که جانشین کریستیانو رونالدو شده بود، با برتری قاطعانه ۶ بر ۱ تیم فوتبال پرتگال پایان یافت.

پرتگال که ستاره و کاپیتانش، کریستیانو رونالدو را در این بازی نیمکت نشین کرده بود، در دقیقه ۱۷ با شوت زیبا و دفع ناپذیر گونسالو راموس یک بر صفر پیش افتاد.

در ادامه بازی، سوئیس برای به تساوی کشاندن بازی تلاش کرد، اما این پرتگال بود که با ضربه سر محکم و دفع ناپذیر په‌په، مدافع کهنه کار ۳۹ ساله‌اش اختلاف را دو‌ برابر کرد و نیمه اول را ۲ بر صفر به سود خود‌ تمام کرد.

در نیمه دوم هم همه چیز وفق مراد پرتگال پیش رفت.

در دقیقه ۵۱ راموس دبل کرد و گل سوم تیمش را به ثمر رساند و چهار دقیقه بعد هم رافائل گررور روی یک ضد حمله با شوت زیبایی که زد اختلاف را به ۴ گل رساند تا پرتگال با پیروزی قاطعانه قهرمان میدان شود.

البته این پایان ماجرا و مسابقه پرگل نبود، چند دقیقه بعد سوئیس همه چی از دست داده با ضربه سر آکانجی در دقیقه ۵۸ یکی‌از گل های خورده را جبران کرد، تا کورسوی امید را برای بازگشت به بازی زنده کند، اما باز‌ پرتگال بود که به گل رسید.

در‌ دقیقه ۶۷ گونسالو راموس شب رویایی‌اش را با زدن گل‌ پنجم پرتگال و سوم خودش تکمیل کرد تا با ثبت هتریکی دل‌چسپ هم پاسخ اعتماد سرمربی تیم را بدهد و هم نگذارد جای خالی رونالدو حس شود.

در ادامه جشنواره گل پرتگال برابر سوئیس در دقیقه ۹۲ نوبت به رافائل لیائو هم رسید که گلزنی کند، گل او حسن ختام این مسابقه با برتری ۶ بر ۱ پرتگال بود تا این تیم در‌ شیی درخشان بعنوان آخرین تیم راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.

به این ترتیب تیم ملی فوتبال پرتگال که پس از ۱۶ سال خود را به جمع هشت تیم برتر جام جهانی رسانده، حریف مراکش شگفتی سازی شد که اسپانیای مدعی را در ضربات پنالتی حذف کرد.

این مسابقه روز شنبه ۱۰ دسمبر از ساعت ۱۹:۳۰ شب در ورزشگاه الثمامه برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است که مرحله یک چهارم نهایی رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ پس از دو روز وقفه، روز جمعه ۹ دسمبر با دو دیدار آغاز خواهد شد.

کرواسیا - برازیل ساعت ۱۹:۳۰
هلند - ارجنتاین ساعت ۲۳:۲۰

جهان‌نما
گفت‌وگوی ویژه
خبرها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید