یک روز پس از هدف قرار گرفتن دو پایگاه هوایی روسیه در عمق خاک این کشور، روز سه‌شنبه سومین پایگاه هوایی روسی در کورسک مورد حمله پهپادی قرار گرفت.

روسیه تایید کرد که حملات دیروز صدها کیلومتر در داخل خاک این کشور و توسط هواپیماهای بی‌سرنشین ساخت شوروی سابق صورت گرفت.

هدف حملات دیروز پایگاه هوایی انگلس، محل نگهداری بم‌افکن‌های استراتژیک روسیه و پایگاه ریازان، در فاصله چند ساعتی شهر مسکو بود. اوکراین مسوولیت این حملات را نپذیرفته است اما مقامات این کشور از وقوع آن ابراز شادمانی کرده‌اند. وزیر دفاع اوکراین در پاسخ به سوالی در این مورد با شوخی «سگرت» را مقصر انفجار‌ها دانست.

وزارت دفاع بریتانیا گفت که حملات چند روز گذشته را احتمالا مهمترین شکست استراتژیک‌ روسیه در حفاظت از نیروهایش تلقی کرد.

الکسی آرستویچ، مشاور رئیس‌جمهور اوکراین پایگاه هوایی انگلس را مهم‌ترین پایگاه روسی خواند که در آن بمب‌افکن‌های بزرگ برای استفاده در حمله بر اوکراین نگهداری می‌شوند. او گفت که حالا روسیه مجبور است این بمب‌افکن‌ها را در پایگاه‌های دیگر پراکنده کند و این کار عملیات آن‌ها علیه اوکراین را پیچیده خواهد کرد.

پایگاه هوایی انگلس حداقل ۶۰۰ کیلومتر دورتر از نزدیک‌ترین مرز اوکراین است و هدف قرار دادن آن موفقیت بزرگ برای اوکراین محسوب می‌شود.

روسیه در پاسخ به حملات دیروز اعلام کرد که «حمله گسترده بر سیستم کنترل نظامی اوکراین» انجام داده است اما از هیچ هدف نظامی خاصی اسم نبرد. اوکراین اما این عملیات مسکو را حمله بر زیرساخت‌های غیرنظامی خواند.

خبرها
سفیران - فصل چهارم (فرانسه)
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید